Azja silnym ośrodkiem produkcji ciężarówek

Azjatyckie centrum produkcji ciężarówek

Tajlandia staje się centrum produkcyjnym samochodów ciężarowych.

 

Scania (Szwecja) i Hino (Japonia) zaktualizowały swoją ofertę samochodów ciężarowych w Tajlandii. Kraj ten szybko staje się głównym ośrodkiem produkcyjnym w Azji Południowo-Wschodniej dla średnich i ciężkich pojazdów użytkowych.

Scania inwestuje w Tajlandii

Scania jest najnowszym światowym producentem, który utworzył regionalne centrum produkcyjne i badawczo-rozwojowe w tym kraju. Otwierając nową fabrykę samochodów ciężarowych i autobusów w Bangkoku, Scania zamierza szybko rozwijać się w Tajlandii i całym regionie Azji.

Hino, japoński producent samochodów ciężarowych, zainwestował ponad 100 mln USD w budowę regionalnego centrum produkcji średnich i ciężkich samochodów ciężarowych obsługującego rynki w regionie Azji i Pacyfiku. Rozpoczęcie budowy planowane jest na lipiec tego roku a rozpoczęcie produkcji zaplanowano na 2021 r.

Isuzu Motors ogłosiło również, że podwoi moce produkcyjne w kwestii średnich i ciężkich samochodów ciężarowych w zakładzie Chachoengsao w Tajlandii do 26 000 sztuk, ponieważ zamierza eksportować zabudowane ciężarówki na rynki Azji południowo-wschodniej, w tym do Indonezji, Filipin i Wietnamu.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL