Nie pomogło, że samochód ciężarowy pięknie wyglądał

Scania cysterna

Kierowca nie miał odpowiedniego świadectwa ATP.

 

Kierowca litewskiej cysterny powinien okazać ważne na dzień kontroli świadectwo ATP wymagane zgodnie z umową o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych i o specjalnych środkach transportu przeznaczonych do tych przewozów. Nie miał go i przewóz śmietany będzie przez to bardziej kosztowny.

Kierowca cysterny bez świadectwa ATP

Sytuacja miała miejsce 12 marca rano w Żdżarach, na autostradzie A2, za punktem poboru opłat w kierunku Poznania, inspektorzy z Konina przy współudziale funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli pojazd litewskiego przewoźnika. Wykonywany był nim międzynarodowy transport drogowy rzeczy na trasie Litwa - Niemcy z ładunkiem śmietany w naczepie – cysternie. Kierowca ciężarówki do kontroli okazał dokumenty przewozowe oraz wymagany przy takich przewozach przeterminowany certyfikat ATP z datą ważności do listopada ubiegłego roku.

Podczas dalszych oględzin zespołu pojazdów inspektorzy nie stwierdzili też umieszczonej aktualnej tabliczki potwierdzającej ważność wykonania badania ATP. Tym samym zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika zagrożone karą w wysokości 3 tysięcy złotych za brak ważnego certyfikatu ATP na czas przewozu artykułów szybko psujących się.

fot. WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL