Schmitz Cargobull na targach Bauma 2019

Producent naczep na targach Bauma 2019

Innowacje zaprezentowane przez Schmitz Cargobull.

 

Na najbliższych targach Bauma 2019 (8-14 kwietnia), Schmitz Cargobull AG zaprezentuje: naczepę- wywrotkę S.KI z izolacją termiczną , naczepę-wywrotkę S.KI z nową okładziną z tworzywa sztucznego oraz wywrotkę do ciężarówek M.KI z elektryczną plandeką przesuwną.

Naczepy stają się coraz lżejsze i wydajniejsze

Naczepa wywrotka S.KI z aluminiowym nadwoziem jest teraz dostępna z okładziną z tworzywa sztucznego OKULEN. Zapewnia ona szybsze zsuwanie ładunku z powierzchni ładunkowej. Adhezja materiału sypkiego do podłogi nadwozia jest trudniejsza, optymalizując proces rozładunku.
W przypadku naczepy wywrotki S.KI z izolacją termiczną, inżynierowie zwrócili szczególną uwagę na zmniejszenie masy aby zapewnić możliwie największą ładowność. Innowacyjny materiał izolacyjny ma zmniejszoną dodatkową masę, zaczynając od około 310 kg, zapewnia solidne i zoptymalizowane pod względem ładunku rozwiązanie transportowe.
Schmitz Cargobull oferuje teraz także elektrycznie sterowaną plandekę przesuwną jako opcję fabryczną dla wywrotki M.KI. Daje to wiele korzyści, zwłaszcza w przypadku częstych operacji załadunku i rozładunku. Plandeka może być łatwo i szybko otwierana lub zamykana za pomocą pilota, z kabiny kierowcy lub z ziemi. Poprawia się bezpieczeństwo pracy kierowcy, ponieważ można zminimalizować potencjalne wypadki wynikające z częstego wchodzenia na platformę roboczą.
Ciekawostką będzie aplikacja sterująca S.KI umożliwiająca zdalne sterowanie naczepą wywrotki i monitorowanie jej za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu (system operacyjny Android lub iOS). Aplikacja zwiększa bezpieczeństwo i wydajność podczas załadunku, ponieważ różne funkcje mogą być sterowane z kabiny kierowcy. Kierowca oszczędza zarówno czas, jak i energię, a jednocześnie otrzymuje wiarygodne dane dotyczące aktualnego stanu przyczepy i ładunku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL