Nowe autobusy już na ulicach Nowego Sącza

Nowe autobusy w Nowym Sączu

Miejska inwestycja w autobusy MAN Lion's City.

W piątek na ulice miasta wyjechało 12 nowych autobusów MAN Lion`s City, zakupionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu. To tylko część pojazdów z opóźnionej o 9 miesięcy dostawy. Wkrótce do eksploatacji przekazane zostanie kolejnych 18 MANów oraz, o ile producent przezwycięży kłopoty, 2 elektryczne autobusy firmy Ursus Bus.

Lepsze warunki pracy kierowców i komfort pasażerów

MAN Truck & Bus Polska, który wygrał przetarg ma dostawę łącznie 30 nowych, niskopodłogowych autobusów z silnikiem diesla dla nowosądeckiego MPK, pierwsze pojazdy miał dostarczyć jeszcze w sierpniu ubiegłego roku. Pierwsza i druga partia wozów miała, według MPK, braki w wyposażeniu i została odesłana do producenta a sądecki przewoźnik rozpoczął naliczanie kar umownych.

Ostatecznie 24 autobusy dotarły do Nowego Sącza na przełomie lutego i marca. Połowa z nich w piątek wyjechała już na trasy. Mam nadzieję, że reakcje pasażerów jeżdżących tymi autobusami będą pozytywne. Zawsze jest lepiej jeździć nowym samochodem, a nie starym, bo on się nie zepsuje, bo jest stabilny, nowoczesny i bezpieczny. Kabiny kierowców są na wysokim poziomie, fotel jest wentylowany i podgrzewany. Kierowcy będą mieć dobre warunki pracy, a pasażerowie komfort podróżowania mówił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Autobusy MAN Lion`s City są produkowane w fabryce w Starachowicach. To niskopodłogowe pojazdy z niskoemisyjnym silnikiem diesla. Mają zamontowaną rampę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, klimatyzację, monitoring i system informacji pasażerskiej.

Dostawy autobusów to część wartego ponad 60 mln zł projektu:- Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej. Obejmuje on także przebudowę dworca w Nowym Sączu oraz budowę w pobliżu starosądeckiego rynku obiektu „Park&Ride” (mogącego pomieścić 130 aut) jako centrum przesiadkowego dla komunikacji zbiorowej dla Gminy Stary Sącz i Miasta Nowego Sącza.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL