Nowe autobusy już na ulicach Nowego Sącza

Nowe autobusy w Nowym Sączu

Miejska inwestycja w autobusy MAN Lion's City.

W piątek na ulice miasta wyjechało 12 nowych autobusów MAN Lion`s City, zakupionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu. To tylko część pojazdów z opóźnionej o 9 miesięcy dostawy. Wkrótce do eksploatacji przekazane zostanie kolejnych 18 MANów oraz, o ile producent przezwycięży kłopoty, 2 elektryczne autobusy firmy Ursus Bus.

Lepsze warunki pracy kierowców i komfort pasażerów

MAN Truck & Bus Polska, który wygrał przetarg ma dostawę łącznie 30 nowych, niskopodłogowych autobusów z silnikiem diesla dla nowosądeckiego MPK, pierwsze pojazdy miał dostarczyć jeszcze w sierpniu ubiegłego roku. Pierwsza i druga partia wozów miała, według MPK, braki w wyposażeniu i została odesłana do producenta a sądecki przewoźnik rozpoczął naliczanie kar umownych.

Ostatecznie 24 autobusy dotarły do Nowego Sącza na przełomie lutego i marca. Połowa z nich w piątek wyjechała już na trasy. Mam nadzieję, że reakcje pasażerów jeżdżących tymi autobusami będą pozytywne. Zawsze jest lepiej jeździć nowym samochodem, a nie starym, bo on się nie zepsuje, bo jest stabilny, nowoczesny i bezpieczny. Kabiny kierowców są na wysokim poziomie, fotel jest wentylowany i podgrzewany. Kierowcy będą mieć dobre warunki pracy, a pasażerowie komfort podróżowania mówił Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Autobusy MAN Lion`s City są produkowane w fabryce w Starachowicach. To niskopodłogowe pojazdy z niskoemisyjnym silnikiem diesla. Mają zamontowaną rampę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, klimatyzację, monitoring i system informacji pasażerskiej.

Dostawy autobusów to część wartego ponad 60 mln zł projektu:- Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej. Obejmuje on także przebudowę dworca w Nowym Sączu oraz budowę w pobliżu starosądeckiego rynku obiektu „Park&Ride” (mogącego pomieścić 130 aut) jako centrum przesiadkowego dla komunikacji zbiorowej dla Gminy Stary Sącz i Miasta Nowego Sącza.

Przeczytaj też:
Pracujące sieci serwisowe poszczególnych marek ciężarówek. Nie powinno być problemu z serwisem samochodów

Producenci pojazdów ciężarowych postanowili utrzymać sieci serwisowe otwarte.

 

Saksonia zniesie zakaz prowadzenia ciężarówek w niedziele i święta do końca maja

- W czasie pandemii ważne jest, aby ruch towarowy przebiegał sprawnie - powiedział w piątek niemiecki minister transportu Martin Dulig.

 

Miły gest w stronę kierowców ciężarówek. Wydano im ciepłe posiłki.

W niedzielę (5 kwietnia 2020 r.) mieszkańcy miejscowości Mönchengladbach podziękowali kierowcom ciężarówek za ich pracę.

 

Niemcy liberalizują zakazy dla kierowców długich ciężarówek. Sieć tras znacznie się poszerzyła

Cyfrowa mapa przeglądowa jest teraz dostępna na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Transportu (BMVI), która zawiera informacje o sieci dróg dopuszczonych do użytku z długimi zestawami ciężarowymi 17,80 i 25,25 m. W czwartek ogłosiło to BMVI.

 

Waberer's ogranicza swoje usługi transportowe

Unieruchomiona flota firmy Weberer's.

 

ELVIS żąda zawieszenia opłat za samochody ciężarowe

ELVIS wspiera firmy transportowe.

 

Skrzynki z piwem wypchnęły plandekę ciężarówki

Kierowca transportował 25 ton skrzynek z piwem.

 

Tymczasem w USA... zwalniają kierowców

Podczas gdy niektóre segmenty transportu cieszą się gwałtownym wzrostem popytu, inne zmagają się z powodu braku zleceń.

 

Travis Road Services uruchamia europejską sieć parkingów dla ciężarówek

Truck Parking nowa platforma internetowa dla firm transportowych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL