Była Miss Wrocławia za kierownicą ciężarówki

Miss Wrocławia za kierownicą ciężarówki

Modelka i uczestniczka konkursu Miss jeździ zawodowo po drogach Kanady i USA.

 

27-letnia Jola Wysocka przeniosła się wraz ze swoim partnerem Adamem do Kanady i pracuje jako pilot i kierowca w swojej ogromnej ciężarówce Freightliner Cascadia. Jest to dość istotna zmiana kariery dla byłej modelki i uczestniczki konkursu Miss Wrocławia z 2008 roku.

Historia niebanalna

Jola opowiada, że pierwsze kroki w modelingu stawiała jeszcze na studiach a jak twierdzi:- udział w Miss Wrocławia był spontaniczny, na zasadzie, żyje się tylko raz . Obecnie królowa piękności, Jola Wysocka prowadzi ciężarówkę w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. 

Jej droga do rozpoczęcia pracy jako kierowcy ciężarówki jest z pewnością niebanalna:- w Polsce pracowałem bardzo krótko, głównie na początku studiów, jako kelnerka. Jednak widząc ilość zarobionych pieniędzy, śmiałem się i zrezygnowałam z tej pracy. Postanowiłem wyjechać do Holandii gdzie jako modelka, tylko podczas wakacji udało mi się zarobić na cały rok i tutaj też poznałam Adama. Nie chcieliśmy pozostać w jednym miejscu i zaczęliśmy szukać pracy w innych krajach. Pojechaliśmy do Finlandii. Tam przyjaciele powiedzieli nam wszystko o Kanadzie, złożyliśmy więc wniosek o wizę i wyjechaliśmy wspólnie za ocean. Początkowo pracowałem jako gospodyni domowa, a kiedy wiza miała wygasnąć, koledzy zasugerowali, że dobrym sposobem na uzyskanie stałej wizy jest praca jako kierowca ciężarówki. Umożliwiło jej to pracę z Adamem, który już pracował jako kierowca ciężarówki przewożąc towary w całej Ameryce Północnej. Jola dodała: Nie chciałam, żeby jechał sam, ponieważ oznaczałoby to, że cały czas będziemy rozdzieleni. Więc szybko podjąłem decyzję i udało mi się zdobyć licencję HGV i zostałem zatrudniona przez tę samą firmę. Aktualnie para ma własną działalność i wspólnie jeździ swoją ogromną ciężarówką. Blond piękność mówi, że uwielbia swoją nową pracę, dodając:- Prowadzenie mnie bardzo cieszy. Dzięki mojej pracy widziałem już dużą część Kanady i USA.

Życzymy powodzenia i kolejnych wspólnie przejechanych mil.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL