Kolejne 2000 ciężarówek unieruchomione w Calais (video)

Odprawy ciężarówek Brexit - Calais

Czwarty dzień z rzędu celnicy przeprowadzają szczegółowe kontrole ciężarówek.

 

Od poniedziałku funkcjonariusze celni przeprowadzają "więcej", a więc i dłuższe kontrole ciężarówek. Szczegółowe kontrole, choć niepotrzebne, mają na celu wymuszenie w rządzie poprawy warunków dla pracowników celnych. Międzyzakładowy związek celników wzywa do ponownej wyceny godzin pracy.

Celnicy strajkują a ciężarówki czekają

Chodzi o prawidłową wycenę godzin pracy służb celnych po Brexit. Chodzi o pracę w porach nocnych i premię za ryzyko. Próbując rozładować oczekiwanie kierowców ciężarówek, władze organizują od poniedziałku postoje na autostradach A16 i A26 przed Calais.

Spośród 6700 ciężarówek odprawianych w Eurotunelu i portach około 2000 stale czeka na odprawę. Na autostradzie A16 w kierunku Eurotunelu długa 5 km linia ciężarówek utrzymywała się na awaryjnym pasie nie przeszkadzając jednak w ruchu innych samochodów.

- Strajk potrwa, dopóki nie otrzymamy z ministerstwa odpowiedzi dotyczących naszych żądań - ostrzegł Vincent Thomazo, Sekretarz Generalny Unsa-Customs.

Organizacja Europejskich Przewoźników Drogowych (OTRE) jest niezadowolona z powodu utrudnień związanych z odprawami ciężarówek. Cześć kierowców wycofuje się z korka i zmierza do Belgii. Pomimo zapowiedzi o zwiększeniu personelu o dodatkowe 267 celników sytuacja w transporcie drogowym na razie nie stabilizuje się.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL