Wyprzedzał na zakazie, skasował dwie ciężarówki

Wypadek ciężarówki

Bezmyślny kierowca osobowego Fiata miał dużo szczęścia.

 

Kierowca samochodu osobowego, który wyprzedzał ciężarówkę w miejscu, w którym nie powinien tego robić doprowadził do bardzo groźnego wypadku.
Do tego bardzo poważnego zdarzenia drogowego doszło w czwartek na drodze Chełmżyca – Szczepkowo.

Wyprzedzał ciężarówkę na podwójnej ciągłej

Iławscy policjanci pojechali tam natychmiast po tym, jak informacja trafiła do oficera dyżurnego jednostki. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu tego zdarzenia, 62–latek kierujący osobowym Fiatem, wykonując manewr wyprzedzania zrobił to w miejscu z zakazem wyprzedzania. Na podwójnej ciągłej wyprzedzić zespół pojazdów – ciężarówkę z naczepą. Nie dość, że zrobił to w miejscu niedozwolonym, to nie upewnił się co do możliwości wykonania tego manewru. Z przeciwka w tym czasie nadjeżdżała inna ciężarówka z naczepą. Swoim nieodpowiedzialnym manewrem kierowca osobówki doprowadził do zderzenia najpierw z ciężarówką z naprzeciwka, a potem z ciężarówką, która próbował wyprzedzić.

W wyniku tego zdarzenia dwie pasażerki osobówki doznały obrażeń nóg i karetkami pogotowia zostały przewiezione do szpitala. Kierowca Fiata również został przetransportowany do szpitala, jednak jego obrażenia były na tyle poważne, że do jego transportu został wykorzystany helikopter LPR.

fot. Policja Warmińsko-Mazurska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL