TBX Transport

Studenci Politechniki pod okiem firmy transportowej

Wydział Transportu ma nowego partnera.

 

Firma TBX nawiązała współpracę z Politechniką Warszawską – z Wydziałem Transportu i Biurem Karier. Operator logistyczny zapowiada aktywny udział w programach badawczych integrujących środowisko studentów i absolwentów z biznesem.

TBX - firma transportowa specjalizująca się przewozach chłodniczych, obok działalności na rynkach międzynarodowych, chętnie angażuje się we współpracę z ośrodkami akademickimi, które kształcą przyszłych menedżerów logistyki. Przykładem jest współpraca z Politechniką Warszawską. Tego typu relacje są okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów pomiędzy uczelnią a przedsiębiorcami. Kontakt z przedstawicielami firm logistycznych pozwala studentom na zdobywanie wykształcenia, odpowiadającego potrzebom i wymaganiom rynku, przedsiębiorcy z kolei mogą pozyskać profesjonalne kadry, w pełni przygotowane do podjęcia zawodowych wyzwań w branży TSL.

- Chcemy wspierać rozwój młodych ludzi w trakcie zdobywania kwalifikacji zawodowych na Politechnice. Cieszę się, że możemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem ze studentami oraz uczestniczyć w procesie ich kształcenia, dostosowując go do potrzeb zmieniającego się rynku pracy powiedział Marcin Jeziorski, prezes zarządu TBX Sp. z o.o. – Na swoim koncie mamy już udział w ubiegłorocznym jesiennym cyklu Spotkań z Pracodawcą pod nazwą Business Networking Day, składającym się m.in. z prelekcji i warsztatów, który cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników.

TBX uczestniczy również w panelach dla pracodawców, odbywających się na Politechnice Warszawskiej w okresie od 18 lutego do 1 marca br. Poświęcone są one potrzebom i oczekiwaniom rynku pracy. Organizatorem spotkań jest Dział Badań i Analiza Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii na PW.

Politechnika Warszawska należy do najlepszych polskich uczelni technicznych. Wydział Transportu prowadzi studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia. Co roku mury wydziału opuszcza ponad 300 (322 w 2017/2018) absolwentów, w tym inżynierów i magistrów inżynierów.
Przeczytaj też:
Magazyn - dlaczego wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu Nowoczesny magazyn XXI wieku to magazyn wykorzystujący maksymalnie możliwości przestrzenne obiektu, w jakim jest zlokalizowany. O ile przestrzeni poziomej nie jest trudno zapełnić regałami magazynowymi, to przestrzeń w pionie bywa wyzwaniem. Transport towarów na wysokość wymaga odpowiedniego sprzętu, do którego zalicza się również platforma towarowa.
Danone przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel Danone Sp. z o.o. przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel w Polsce o kolejne siedem lat.  
Telematyka w ciężarówce. Kierowco, co wie o tobie twój szef? Narzędzia telematyczne pozwalają obecnie zebrać mnóstwo danych dotyczących każdego przejazdu samochodu ciężarowego.  
myCEVA - cały proces logistyczny online CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przyspieszył proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym.  
Rusza program FM Open Lab dla młodych przedsiębiorców - logistyków FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.  
Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.  
Kierowca jak fotograf. Raben wprowadza bezdotykową obsługę dokumentów przewozowych Usługa PCD dostępna jest od 4 maja.  
Jak wzorowo radzić sobie z pandemią koronawirusa w logistyce. GEFCO Polska wprowadza zaostrzone procedury ochrony GEFCO Polska wprowadziła szereg zmian dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia pracowników i partnerów oraz zachowania ciągłości realizowania zleceń.  
Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.