3 mln samochód z polskiej fabryki Volkswagena (video)

3 mln Volkswagen Caddy

Volkswagen Caddy w jubileuszowym wydaniu.

 

W ub. piątek dokładnie o godzinie 10:00 z linii produkcyjnej zakładu w Poznaniu zjechał 3 milionowy samochód. Jubileuszowym modelem został Volkswagen Caddy Kombi Comfortline z silnikiem 2,0 L, o mocy 110 KW w kolorze niebieskim (Acapulco) w wersji Edition 35 - z czarnym dachem.

Budowa jubileuszowego VW Caddy trwała 2,5 dnia

Wśród dotychczas wyprodukowanych 3 milionów samochodów począwszy od 1993 roku jest 16 modeli należących do różnych marek koncernu Volkswagen. W Poznaniu produkowano m.in. modele Skoda Felicia, Fabia, Octavia, Volkswagen Passat, Bora i Polo. Po 2003 roku zakład w Poznaniu przeobraził się w samodzielną fabrykę samochodów produkującą modele VW Caddy oraz VW Transporter. Poznańska fabryka jest jedynym miejscem na świecie, w którym od podstaw powstaje model Caddy i Transporter T6 z otwartą kabiną na ramie.

- 3 milionowy samochód wyprodukowany w Poznaniu to wielki powód do dumy dla całej 11 000 załogi Volkswagen Poznań, a szczególnie dla pracowników z zakładów w Antoninku i Swarzędzu, w których powstaje model Caddy. Zakład w Poznaniu przygotowuje się na nowe generacje pojazdów. W styczniu uruchomiliśmy halę logistyczną i pierwsze roboty zostały już zainstalowane w nowej lakierni - powiedział Dietmar Mnich, dyrektor zakładu Volkswagen w Poznaniu.

Rekordowy rok w Volkswagen Poznań

Rok 2018 był rekordowym w historii spółki. Taśmy produkcyjne opuściło 266 819 samochodów, tym VW Caddy 161 035 szt (Poznań, Swarzędz), VW T6: 29 880 (Poznań, Swarzędz), VW Crafter 66 889 szt (Września), MAN TGE 9015 szt. (Września).

Samochód z numerem 3 000 000 pozostanie w wewnętrznej flocie Volkswagen Poznań.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL