3 mln samochód z polskiej fabryki Volkswagena (video)

3 mln Volkswagen Caddy

Volkswagen Caddy w jubileuszowym wydaniu.

 

W ub. piątek dokładnie o godzinie 10:00 z linii produkcyjnej zakładu w Poznaniu zjechał 3 milionowy samochód. Jubileuszowym modelem został Volkswagen Caddy Kombi Comfortline z silnikiem 2,0 L, o mocy 110 KW w kolorze niebieskim (Acapulco) w wersji Edition 35 - z czarnym dachem.

Budowa jubileuszowego VW Caddy trwała 2,5 dnia

Wśród dotychczas wyprodukowanych 3 milionów samochodów począwszy od 1993 roku jest 16 modeli należących do różnych marek koncernu Volkswagen. W Poznaniu produkowano m.in. modele Skoda Felicia, Fabia, Octavia, Volkswagen Passat, Bora i Polo. Po 2003 roku zakład w Poznaniu przeobraził się w samodzielną fabrykę samochodów produkującą modele VW Caddy oraz VW Transporter. Poznańska fabryka jest jedynym miejscem na świecie, w którym od podstaw powstaje model Caddy i Transporter T6 z otwartą kabiną na ramie.

- 3 milionowy samochód wyprodukowany w Poznaniu to wielki powód do dumy dla całej 11 000 załogi Volkswagen Poznań, a szczególnie dla pracowników z zakładów w Antoninku i Swarzędzu, w których powstaje model Caddy. Zakład w Poznaniu przygotowuje się na nowe generacje pojazdów. W styczniu uruchomiliśmy halę logistyczną i pierwsze roboty zostały już zainstalowane w nowej lakierni - powiedział Dietmar Mnich, dyrektor zakładu Volkswagen w Poznaniu.

Rekordowy rok w Volkswagen Poznań

Rok 2018 był rekordowym w historii spółki. Taśmy produkcyjne opuściło 266 819 samochodów, tym VW Caddy 161 035 szt (Poznań, Swarzędz), VW T6: 29 880 (Poznań, Swarzędz), VW Crafter 66 889 szt (Września), MAN TGE 9015 szt. (Września).

Samochód z numerem 3 000 000 pozostanie w wewnętrznej flocie Volkswagen Poznań.

Przeczytaj też:
Nowy Citan i Renault Kangoo z tytułem International Van of the Year 2022

Nowy Mercedes-benz Citan zadebiutował na rynku w sierpniu 2021 – a już jesienią najmniejszy w rodzinie pojazdów dostawczych Mercedes-Benz odniósł pierwszy wielki sukces, zdobywając prestiżowe wyróżnienie International Van of the Year 2022.

Zakład Volkswagena we Wrześni świętuje piąte urodziny

W październiku 2016 roku, a więc równo 5 lat temu, oficjalnie ruszyła należąca do spółki Volkswagen Poznań fabryka we Wrześni produkująca modele samochodów dostawczych VW Crafter i MAN TGE oraz ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE.

Nowy FIAT Doblo i Fiorino

Można już składać zamówienia na nowe Doblò MY 2022 i Fiorino wyposażone w nowe silniki wysokoprężne MultiJet2 zgodne z Euro 6D-Final.

GTV BUS odbiera 40 MAN TGE - film Czterdzieści dostawczych MAN TGE dla firmy GTV Bus z Ozimka

Firma GTV Bus specjalizuje się w międzynarodowych przewozach osób. Wczoraj przedstawiciele firmy odebrali pierwsza partię z 40 samochodów dostawczych MAN TGE w wersji combi.

 

Volkswagen Multivan T7 również, jako eHybrid

W 2022 roku na rynku pojawi się Volkswagen T7 Multivan.

MAN TGE 4x4 Offroad

Te niepozornie wyglądające samochody dostawcze na prawdę potrafią wiele. Mogliśmy się o tym przekonać podczas imprezy zorganizowanej przez MAN Truck & Bus Polska na Autodromie 4x4 we Włościejewkach.

 

Nowy samochód zarejestrujesz w salonie u dealera

Od 4 czerwca nowe auto można zarejestrować u dealera.

AIR-PRO oraz usługa IVECO Driver Pal w nowym IVECO Daily

Firma IVECO przedstawiła dziś nowe Daily.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje