Nadeszła era cyfryzacji. Volkswagen Multivan wersja 6.1

Volkswagen Multivan T 6.1

12 mln sztuk sześciu generacji VW Transportera.

 

Volkswagen Samochody Użytkowe przedstawia najnowszą wersję – T6.1 – jest najbardziej cyfrową z dotychczasowych i wyposażoną w szereg najnowocześniejszych systemów asystujących oraz w urządzenia i systemy multimedialne najnowszej generacji z cyfrowymi wskaźnikami i 9,2-calowym ekranem dotykowym. Z zewnątrz zmieniła się konstrukcja przedniej części nadwozia, wewnątrz – tablica rozdzielcza i seryjne wyposażenie, którego teraz jest jeszcze więcej niż w poprzednim modelu. Gama najnowszych silników TDI obejmuje jednostki napędowe o mocy od 90 do 199 KM. Nowością w ofercie jest wersja elektryczna, która – w zależności od pojemności akumulatora – umożliwia zasięg do ponad 400 km. 

Od Volkswagena T1 do T6.1

- Nowy T6.1 to auto na nowe czasy – wyposażone w liczne systemy asystujące, nowoczesne rozwiązania z dziedziny multimediów i zapewniające stałą łączność ze światem zewnętrznym - mówi dr Thomas Sedran, prezes Zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Volkswagen Multivan T6.1 automatycznie kieruje i hamuje

W nowym VW T6.1 wspomaganie układu kierowniczego jest teraz elektromechaniczne. Dzięki temu model generacji T6.1 może oferować wszystkie najnowsze systemy asystujące. Dzięki elektromechanicznemu wspomaganiu układu kierowniczego nowy Multivan może być również wyposażony w system Lane Assist, który utrzymuje samochód na wybranym pasie ruchu. System wykrywa oznakowanie na jezdni za pomocą kamery i automatycznie utrzymuje T6.1 na pasie ruchu. Z kolei, system Park Assist ułatwia nie tylko parkowanie, ale również wyjazd z miejsca parkingowego.

System Cross Wind Assist w wyposażeniu seryjnym

Pakiet nowych systemów asystujących zawiera Cross Wind Assist – seryjny we wszystkich modelach serii T6.1. Przy dużym bocznym wietrze automatycznie stabilizuje on auto, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa.

Transporter 6.1 z systemem Trailer Assist

System Trailer Assist, znany z VW Craftera, ułatwia manewrowanie z przyczepą i wykorzystuje do działania system Park Assist, elektromechaniczne wspomagania układu kierowniczego i kamerę cofania Rear View. Oferta nowych systemów asystujących obejmuje także wyświetlanie znaków drogowych na zestawie wskaźników.

Digital Cockpit – wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala zamiast zegarów

Wyposażenie seryjne Multivana w wersji Highline będzie obejmowało cyfrowe zegary, których wskazania kierowca może konfigurować według własnych preferencji. Przeprojektowano również klasyczne wskaźniki, w których zastosowano nowy wielofunkcyjny wyświetlacz między zegarami.

Nowy model Volkswagena pojawi się w sprzedaży już od jesieni tego roku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL