Elektryczny eCrafter w służbie polskiej poczty

Volkswagen eCrafter dostawczy

Volkswagen eCrafter na testach w wielu miastach Polski.

 

Przez 3 miesiące kierowcy Poczty Polskiej będą testować samochód w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Zabrzu, Krakowie i Pruszczu Gdańskim.

Volkswagen eCrafter

e-Crafter, wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM), jest pierwszym samochodem z gamy pojazdów elektrycznych marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Debiut Craftera z napędem elektrycznym to jedynie początek ofensywy w dziedzinie bezemisyjnych samochodów użytkowych. Od teraz Volkswagen Samochody Użytkowe będzie uzupełniał ofertę o kolejne modele elektryczne.

Zasięg e-Craftera wynosi 173 km (mierzone wg normy NEDC), co odpowiada rzeczywistym codziennym potrzebom firm, które działają w miastach. e-Crafter został stworzony z myślą właśnie o takich firmach jak Poczta Polska, które zajmują się dostarczaniem towaru do końcowego odbiorcy. Zdecydowana większość samochodów w tego typu firmach przejeżdża od 70 do 100 km dziennie.

- Seryjnie w wyposażeniu znajduje się, między innymi, Park Pilot wspomagający parkowanie i zawierający funkcję monitorowania boków nadwozia. Dzięki 16 czujnikom dźwiękowym rozmieszczonym w różnych miejscach karoserii znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia nadwozia lub innych aut podczas manewrowania. Do seryjnego wyposażenia należą również wielofunkcyjna kamera (z przodu) oraz kamera z tyłu. Ponadto, jako pierwszy samochód użytkowy w swojej klasie, Crafter jest seryjnie wyposażony w system automatycznego hamowania po kolizji, oraz elektromechaniczny układ wspomagania kierownicy idealnie sprawdzający się podczas manewrowania w wąskich uliczkach - mówi Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Na stacji ładowania prądem stałym o mocy 40 kW, wyposażonej w złącze CCS, akumulator e-Craftera (o pojemności energetycznej wynoszącej 35,8 kWh) można zasilić energią elektryczną do 80 procent jego pojemności w ciągu zaledwie 45 minut. CCS to skrót od podlegającego światowej standaryzacji Combined Charging System – systemu zasilania prądem stałym, w który e-Crafter jest wyposażony seryjnie.

Przeczytaj też:
Panele słoneczne na e-ciężarówkach dają możliwość darmowego przejechania wielu setek kilometrów. Można je będzie samemu zamontować

We współpracy z firmami przemysłowymi dwa instytuty chcą opracować panele słoneczne do montażu na ciężarówkach. Wytworzona w ten sposób energia elektryczna ma poprawić bilans CO2 pojazdów o pięć do siedmiu procent. 

 

Nowy Volkswagen Caddy całkowicie od nowa

Unifikacja produkcji nie omija nowego Caddy. Jak zastosowano platformę MQB w użytkowych Volkswagenach?

 

Samochody jutra, czyli o napędzie z ogniw wodorowych

W poniedziałek Toyota i Hino Motors ogłosiły, że wspólnie opracują ciężką ciężarówkę z ogniwami paliwowymi.

 

Scania z nowymi mobilnymi warsztatami na kołach

Nowe samochody serwisowe będą wykorzystywane do obsługi klientów w czterech serwisach Scania.

 

Po Polsce jeździ już ponad pięćset elektrycznych samochodów użytkowych

Według danych z końca lutego 2020 r., w Polsce były zarejestrowane łącznie 9803 samochody osobowe z napędem elektrycznym.

 

Elektryczne MAN-y zakupione przez No Limit

W dniu 05 lutego 2020 w Centrum Nowej Mobilności na warszawskim Powiślu firma No Limit zaprezentowała nowe samochody dostawcze MAN TGE z napędem elektrycznym.

 

Elektryczny Solaris w nowej odsłonie

Jak informuje spółka Solaris Bus & Coach jeszcze w tym roku pojawi się nowy autobus elektryczny.

Dostawcze Volkswageny na minuty - ile to kosztuje?

Z końcem sierpnia, w dwóch polskich miastach – Warszawie i Poznaniu, operator usług carsheringowych 4Mobility uruchomił usługę krótkoterminowego najmu samochodów dostawczych.

 

Żabka testuje elektrycznego Craftera

Nowoczesna logistyka miejska.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL