Scania V8 S730 najmocniejszy gracz

Scania do ponadgabarytów

Scania do zadań specjalnych.

 

Niewątpliwie Scania V8 S730 przeznaczona jest do zadań specjalnych. Pięcioosiowy ciągnik z silnikiem V8 o mocy 730 KM skonfigurowany jest jako 10x4, czyli ma dwie osie napędowe. Samochód ciężarowy przystosowany do ciężkiego transportu. Ciągnik ten ma ramę za kabiną ze zbiornikami paliwa i zbiornikiem na AdBlue. Pojazd może transportować ładunki o masie do 180 ton, z nachyleniem do 6% a 140 ton i bocznym przechyłem do 12 procent.

Scania S - siłacz

W kabinie Scania V8 znajdziemy skórzaną tapicerkę. Fotel kierowcy ma podwyższony standard, zaś fotel pasażera dodatkowo może sie obracać.. Na kokpicie zamontowano nawigację z 7 calowym ekranem. W tylnej części znajdziemy pojemną lodówkę, ekspres do kawy, kuchenkę mikrofalową i telewizor. Aby poprawić bezpieczeństwo Scania zamontowała system bocznych kamer dzięki którym kierowca ma podgląd na teren wokół pojazdu.
Scania zainteresowała tą wersją holenderską firmę zajmującą się transportem ładunków ponadgabarytowych. Firma Te Kloeze-Bruyl, która podpisała umowę na dostawę 2 sztuk tego niesamowitego pojazdu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL