DAF Trucks podsumował wyniki sprzedaży ciężarówek

DAF Trucks sales Europe

Holenderska marka ciężarówek zwiększa swoje udziały.

 

Z udziałami w rynku wynoszącemu 16,6% firma DAF Trucks stała się drugą największą w Europie marką w segmencie ciężkich samochodów ciężarowych. W segmencie ciągników siodłowych spółka DAF Trucks osiągnęła 19,8% udział w europejskim rynku ciężarówek.

W 2018 roku w Europie sprzedano blisko 319 000 nowych samochodów ciężarowych pow. 16 t DMC (w 2017 roku liczba ta wynosiła 306 000 szt.) - Europejska gospodarka stała się bardzo silna na przestrzeni ostatnich lat. To zaowocowało dużym zapotrzebowaniem na transport i, co za tym idzie, pojazdy ciężarowe - mówi Harry Wolters, prezes firmy DAF Trucks.

W ub. roku DAF Trucks osiągnęła w segmencie ciężkich pojazdów ciężarowych: w Holandii (32%), Wielkiej Brytanii (26,5%), Polsce (23,2%) oraz na Węgrzech (32,6%), w Belgii (22,1%), Bułgarii (19,9%), Czechach (19,5%). W Niemczech - największym rynku pojazdów ciężarowych w Europie - firma DAF osiągnęła 12,3% udziału w rynku.

DAF Trucks poza Unią Europejską

Firma DAF sprzedała 8700 pojazdów ciężarowych w państwach nienależących do Unii Europejskiej. Wzmocniła swoją pozycję lidera rynku na Tajwanie dzięki wprowadzeniu tam najnowszej generacji pojazdów ciężarowych DAF Euro 6. Udział firmy DAF w rynku zwiększył się również w państwach takich jak Izrael, Białoruś oraz Republika Południowej Afryki. W Indonezji sprzedano rekordową liczbę pojazdów ciężarowych wyprodukowanych przez tę firmę. Montaż pojazdów DAF CF rozpoczął się w fabryce należącej do firmy PACCAR - będącej spółką macierzystą firmy DAF - w australijskiej miejscowości Bayswater.
Firma DAF sprzedała również ponad 3500 silników PACCAR czołowym producentom autokarów, autobusów i pojazdów specjalnych na całym świecie. Ponadto w 2018 roku rozpoczęła się sprzedaż silników w Singapurze oraz Mjanmie.

- Kwestiami priorytetowymi na rynku są niezawodność, niskie koszty eksploatacji i wysoki komfort kierowcy, które zapewniają nasze pojazdy ciężarowe. W ubiegłym roku udało się nam pozyskać wielu nowych klientów - od małych przedsiębiorstw aż po duże floty międzynarodowe - i tym samym zwiększyć nasz udział w rynku z 15,3% do 16,6%. Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięcia przez firmę DAF pozycji lidera rynku europejskiego w segmencie ciągników siodłowych. Pragniemy dokonać tego również w sektorach podwozi pojazdów ciężarowych oraz pojazdów do zastosowań specjalnych - mówi Richard Zink, członek zarządu DAF Trucks i dyrektor odpowiedzialny za dział marketingu i sprzedaży.

Rekordowa produkcja DAF XF

Aby zaspokoić wysoki popyt na swoje pojazdy, firma DAF wyprodukowała w 2018 roku rekordową liczbę ponad 67 000 egzemplarzy lekkich, średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych, co zapewniło 10,1% wzrostu w stosunku do poprzedniego roku. Według szacunków firmy DAF rynek ciężkich pojazdów ciężarowych wzmocni się w 2019 roku i osiągnie liczbę od 290 000 do 320 000 samochodów ciężarowych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL