Będą ładowarki do samochodów elektrycznych na drogach krajowych

Stacje Ładowania samochody elektryczne

Wiadomo, gdzie powstaną pierwsze stacje.

 

Jak podaje GDDKiA rusza pilotażowy projekt budowy punktów ładowania samochodów elektrycznych na drogach krajowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłasza przetarg na pilotażowy odcinek "zielonej drogi" na którym mają znajdować się punkty ładowania samochodów elektrycznych. Przetarg obejmuje dwa odcinki dróg łączące duże aglomeracje miejskie: Wrocław z Katowicami (A4) i Łodzią (S8) i dotyczy dzierżawy miejsc pod budowę ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych na trzynastu MOP-ach kategorii I.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych

Na potencjalnych dzierżawców czekają miejsca na ośmiu MOP-ach: na A4 (Krajków Południe, Krajków Północ, Przysiecz, Jankowice Wielkie, Wierzbnik, Prószków, Proboszczowice i Chechło) oraz pięciu na S8 (Gózew Północ, Chojny, Dąbrowa Wielka, Jonas Północ i Jonas Południe). W celu zachowania konkurencyjności pomiędzy dzierżawcami poszczególnych lokalizacji będą oni mogli składać oferty na co drugi MOP znajdujący się po tej samej stronie drogi (zgodnie z zasadą ABAB).

Zadaniem wyłonionego w przetargu dzierżawcy, z którym umowa zostanie podpisana na 10 lat (z możliwością wydłużenia o dodatkowe 5 lat), będzie wybudowanie dwóch ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych, pełnienie roli operatora i dostawcy usługi ładowania dla tych punktów oraz dostosowanie miejsc przeznaczonych na postój pojazdów elektrycznych w czasie ładowania poprzez jego odpowiednie oznakowanie pionowe i poziome. Dzierżawca będzie płacił GDDKiA czynsz określony w złożonej ofercie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL