Hiperbaryczna Tatra Phoeniks

Ciężarówka Tatra

Niezwykła Tatra.

Chilijska pustynia Atakama i wysokość ponad 5 km n.p.m. nie stanowi żadnego problemu dla turystycznego autobusu Tatrabus.

Czeskie podwozie, włoska zabudowa

W kooperacji czesko - włoskiej stworzono dla chilijskiego przewoźnika pojazd mogący wwieźć na wysokość 5700 m ponad poziom morza 34 pasażerów. Niezwykły system kontroli trakcji pozwolił czeskim inżynierom na stworzenie pojazdu, dla którego bezdroża Atakamy nie stanowią żadnego problemu. Tatrabus wyposażony jest w centralny system pompowania opon co pozwala kierowcy na bieżącą regulację ciśnienia adekwatnego do zaistniałych warunków a rurowa rama podwozia i wahliwe półosie stanowią o wyjątkowych właściwościach jezdnych tego pojazdu. Auto posiada 3 monitory, do których dociera obraz z 4 kamer zewnętrznych ułatwiających obserwację terenu.

Czesko – włoski samochód wyposażony jest w silnik PACCAR MX 340 o mocy 460 KM. Posiada napęd 8x8, z czego pierwsza, druga oraz czwarta oś wyposażone zostały w układ skrętny, który pozwala jeździć po wąskich górskich drogach jak i po piaszczystych wydmach Atakamy. Zwiedzanie pustyni na tak dużych wysokościach niesie ze sobą zagrożenie niedotlenienia podróżnych. Na szczęście ,,hiperbaryczna” Tatra posiada wbudowane dwa zbiorniki z tlenem, które przez kilkadziesiąt godzin mogą zapewnić ,"świeży tlen" dla załogi i pasażerów tego niesamowitego monstrum.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL