Wielki pożar zniszczył klasyczną kolekcję samochodów

pożar zabytkowe samochody

W hali stały oldtimery warte ponad 200 000 euro.

 

Celowo lub w wyniku zaniedbania? Kto lub co spowodowało wielki pożar w dzielnicy Zossener ? Na te pytania muszą teraz odpowiedzieć śledczy, po wielkim pożarze, który wybuchł w nocy ze środy na czwartek niedaleko Berlina.

- To miejsce zbrodni - mówi komisarz policji Jörg Menschner - Dokładna kwota wynikłych szkód majątkowych nie może być jeszcze określona. W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze ile zabytkowych samochodów znajdowało się wewnątrz hali.

O godzinie 1:45 poinformowano o pożarze 2600 metrowej hali. W tej samej hali, oprócz pojazdów znajdowało się wyposażenie warsztatowe. Na przykład butle z gazem potrzebne do spawania. Wybuch spowodował drżenie okien w sąsiednich budynkach. Następnie z dachu hali wyskoczyły 30-metrowe płomienie. Na miejsce ściągano jednostki z 18 innych miejscowości sąsiadujących z Zossen. Pożar gasiło 160 strażaków.

Oldtimery w ogniu

- Spłonęło wszystko co zbierałem przez całe życie. Stare samochody i motocykle - Thomas Krabowski. Berlińczyk ocenił poniesione szkody na około 200 000 euro. Oprócz kolekcji zabytkowych pojazdów, w tej samej hali swoje warsztaty miała również firma naprawiająca furgonetki DPD.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL