Brenner po opadach śniegu - zakazy dla ciężarówek anulowane

Ciężarówki Brenner

Bardzo trudne warunki drogowe w Południowym Tyrolu.

 

Aby złagodzić sytuację w Brenner po dużych opadach śniegu, Urząd Rządu Regionalnego Tyrolu zawiesił zakaz jazdy ciężarówkami na autostradzie Brenner (A13) i na Inntalautobahn (A12). Zakaz anulowano w sobotę wieczorem.

Liczne samochody ciężarowe zatrzymane na autostradzie Brenner (A22) w Południowym Tyrolu mogły dziś ruszyć w dalszą drogę. Tym samym został zniesiony weekendowy zakaz, zakaz jazdy w nocy w IGL oraz miejscowy zakaz jazdy dla ciężarówek - zostały zawieszone do odwołania.

Ciężarówki utknęły na drogach Brenner

Od piątku po obfitych opadach śniegu region został sparaliżowany. Ludzie pozostawiali pojazdy i udawali się szukać schronienia w budynkach. Najpierw Czerwony Krzyż otwierał centra pomocy, potem jednak udostępniono sale sportowe i inne budynki użyteczności publicznej, dla schronienia się turystów. Dużo wycieczek autokarowych utknęło w korkach i ludzie ci musieli znaleźć schronienie na noc. Dodatkowym utrudnieniem była lawina, która zeszła w sobotę rano zasypując dwa pasy autostrady. Jednej tylko nocy na drogi południowego i wschodniego Tyrolu spadło 70 cm śniegu.

Problemem dla służb autostradowych są samochody ciężarowe, które nie mają opon zimowych. Kierowcy ciężarówek mają problem z podjazdami na śliskiej nawierzchni i utrudniają ruch drogowy.

Kierowca ciężarówki nie przeżył

Nie obyło się również beż poważnych wypadków. 52-letni kierowca ciężarówki zmarł w swojej kabinie w sobotę po południu. Podejrzewa się problemy zdrowotne. W wyniku trudnych warunków pogodowych pomoc dotarła zbyt późno. Nawet śmigłowiec ratunkowy miał kłopot z lądowaniem.

Sytuacja pogodowa unormowała się krótko przed północą, tak więc dziś wszystkie pojazdy ruszyły w drogę. Sytuacja pogodowa może jednak ulec zmianie i dlatego zalecamy sprawdzać na bieżąco aktualne prognozy pogody.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL