Samochody ciężarowe w porcie w Hamburgu są czystsze niż oczekiwano

Kontener ciężarówka

Ponad 3/4 ciężarówek ma klasę czystości spalin Euro 5 lub 6.

Na terminalu w Hamburgu sprawdzano samochody ciężarowe. Tym razem chodziło o statystyki i sprawdzenie ile pojazdów i z jakimi normami silników odwiedza hamburski port. W sumie przebadano 25 000 samochodów ciężarowych. Wyniki były zaskakująco pozytywne. Ponad połowa ciężarówek to najczystszy obecnie diesel, czyli norma Euro 6. Ponad 30 procent spełnia co najmniej normę Euro 5. Tylko 10 procent emituje więcej zanieczyszczeń, czyli spełnia normę od 1 do Euro 4.

W umowie koalicyjnej SPD i Zielonych, partie zgodziły się się ograniczyć emisję zanieczyszczeń samochodów ciężarowych w porcie w Hamburgu - według Zielonych terminale powinny zadeklarować obsługę tylko pojazdów z normami Euro 5 i 6.

Rzeczniczka Departamentu Handlu Niemiec powiedziała, że ​​satysfakcjonujące jest to, że ogromna większość ciężarówek już spełnia wysokie standardy. Firmy w Hamburgu są bardzo innowacyjne. Kilka firm spedycyjnych ma już pojazdy hybrydowe i ciężarówki na gaz ziemny.

Nawiasem mówiąc, podczas kontroli, ponad 80 procent wszystkich ciężarówek znajdujących się w porcie było zarejestrowanych w Niemczech, a około 8 procent pochodziło z Polski.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL