DAF CF Electric - wspólny produkt z VDL

DAF CF Electric

DAF Trucks i VDL Group oficjalnie poinformowały o zacieśnieniu współpracy na kolejne 5 lat.

 

Firma DAF Trucks i VDL Group ściśle współpracują od 1953 roku. VDL Group dostarcza dzisiaj do producentów ciężarówek elementy silników, osi i układów wydechowych, a firma DAF Trucks jest dostawcą komponentów do autobusów VDL. Nowa pięcioletnia umowa zawiera postanowienia dotyczące wzajemnej dostawy części i komponentów do produkcji ciężarówek i autobusów oraz wspólnej produkcji pojazdów elektrycznych - pierwszy z nich to DAF CF Electric.

Firma DAF Trucks stała się jednym z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych w ciągu dziewięćdziesięciu lat. Historia firmy rozpoczęła się w dniu 1 kwietnia 1928 roku, kiedy holenderski inżynier Hub van Doorne założył mały warsztat w Eindhoven. Podczas kryzysu gospodarczego Hub van Doorne i jego brat Wim postanowili rozszerzyć działalność. W 1932 roku zaczęli produkować przyczepy i zmienili nazwę na Aanhangwagen Fabriek Van Doorne (Van Doorn Semi-Trailer Factory), wkrótce DAF.

W 1949 r. zjechała pierwsza ciężarówka firmy DAF, a nazwa została zmieniona na Automobiel Fabriek Van Doorne. Rok później powstała pierwsza wyspecjalizowana fabryka samochodów ciężarowych, która zaczęła produkować 3, 5, 6-tonowe podwozia. Firma DAF stała się producentem samochodów ciężarowych, tak jak ją znamy dzisiaj.

DAF CF Electric

Wspólne dzieło DAF I VDL to elektryczny ciągnik siodłowy przeznaczony do transportów głównie w miastach. Pomimo faktu, że DAF mocno postawił na elektromobilność, w ofercie holenderskiego producenta znajdują się również samochody ciężarowe zasilane gazem ziemnym.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL