Więcej parkingów dla kierowców ciężarówek

kierowcy ciężarówek

Niemcy planują zwiększyć obszary wypoczynku dla kierowców ciężarówek.

 

W Szlezwiku-Holsztynie w najbliższych latach powstanie setki nowych miejsc. Głównie na A 1.

Według Ministerstwa Gospodarki w Kilonii planowane są kolejne parkingi dla samochodów ciężarowych przy autostradzie. Na przykład w rejonie węzła autostradowego A 1 / A 21 w pobliżu Hammoor. W ciągu następnych pięciu lat rozszerzone zostaną również obszary parkingowe na A-1 w okręgu Ellerbrook, Melmshöhe i Bucht. Łącznie powstanie około 250 nowych stanowisk parkingowych. Planowane są również powiększenia terenów w już istniejących parkingach przy A 21, A 23 i na A24. Ponadto trwają obecnie prace nad rozbudową Rastanlagen Ellund i Hüttener Berge w ciągu autostrady A 7. Tu powstanie 40 nowych parkingów dla ciężarówek.

Nowe parkingi dla ciężarówek

Według ministerstwa od 1957 roku parkingi dla ciężarówek w Schleswig-Holstein były wystarczające. Problem nasilił się w ostatnim czasie, gdzie odnotowano znaczny wzrost transportów drogowych.

Parkingi przy autostradach to za mało

Stowarzyszenie transportowe w Niemczech apeluje o miejsce parkingowe w parkach biznesowych. Część kierowców odbywa pauzę po przyjeździe na miejsce rozładunku. Odjazd i szukanie wolnego parkingu przy autostradzie jest niepotrzebne.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL