Kierowca ciężarówki odpowie za składanie fałszywych zeznań

Volvo FH wypadek

Kierujący ciężarówką spowodował wypadek i zmienił wersję wydarzeń.

 

Rumuński kierowca ciężarówki spowodował wypadek na krajowej 19 w miejscowości Rzeczyca. 40-letni Rumun jadąc samochodem ciężarowym zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem osobowym. Choć początkowo mężczyzna przedstawił inny przebieg zdarzenia policjanci ustalili szczegóły i zatrzymali 40-latka.

Ciężarowe Volvo zderzyło się z Citroenem

Z relacji kierowcy ciężarówki wynikało, że citroen zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia. Policjanci pracujący na miejscu zauważyli nieścisłości dotyczące wypadku. Dzięki zabezpieczonym śladom i zeznaniom świadka funkcjonariusze ustalili rzeczywisty przebieg zdarzenia.

Z ustaleń mundurowych wynika, ze kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu oraz nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów. By uniknąć najechania na jadące przed nim auto zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z citroenem. W chwili zdarzenia kierowca TIR-a był trzeźwy. Kierowca ciężarówki został zatrzymany do wyjaśnienia.

fot. KMP Biała Podlaska

Przeczytaj też:
Kierowca ciężarówki po trzech dniach pracy stracił prawo jazdy

Kierowca ciężarówki, 35-letni mieszkaniec Kamiennej Góry, utracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące.

Lamborghini taranuje ciężarówkę na A1

Szybka jazda często bywa przyczyną zdarzeń lub wypadków drogowych.

Na pierwszy rzut oka kierowca ciężarówki prawidłowo zabezpieczył ładunek

Jednak po bliższym przyjrzeniu się wszystkim, którzy znajdą się w pobliżu transportu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

Polski kierowca ciężarówki został skazany za 1 milion funtów heroiny ukrytej w dostawie chipsów

Kierowca ciężarówki aresztowany w dokach Harwich z heroiną o wartości 1,25 miliona funtów.

 

Dwóch kierowców ciężarówek zatrzymanych za manipulowanie tachografem za pomocą pilota

Dwóch kierowców ciężarówek, w wieku 37 i 51 lat, zostało aresztowanych w ubiegły poniedziałek, 24 sierpnia, po tym, jak zauważono w ich urządzeniach rejestrujących fałszowanie zapisu.

 

Pechowy kierowca ciężarówki, czy świadome działanie?

W czwartek rano niemieccy policjanci sprawdzili ciężarówkę i odkryli poważne naruszenia.

Naczepa wyczepia się podczas ruszania ze stacji benzynowej

W czwartek wieczorem kierowca polskiej ciężarówki chciał odjechać z terenu stacji benzynowej w kierunku autostrady i zgubił naczepę.

 

Czy dojazd na parking dla ciężarówek to czas pracy?

Niemiecki portal branżowy eurotransport.de zajął się tematem czasu pracy kierowców. Według opinii specjalistów dojazd do ciężarówki oraz powrót do domu lub hotelu powinien być wliczony do czasu pracy kierowcy.

 

Pakiet Mobilności - jak opisać wykresówkę i kto nie musi mieć tachografu?

W dniu 20 sierpnia 2020 roku w życie wchodzą pierwsze regulacje zawarte w Pakiecie Mobilności. Nowe przepisy ukazały się ok. 10 dni wcześniej, niż przewidywała to początkowo KE.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL