Scania G 410 zasilana gazem ziemnym Samochodem Roku w Hiszpanii

Scania G 410 KM

Nagroda National Transport Awards za pojazd ekologiczny.

Hiszpańskie jury stanowiło 32 biznesmenów i specjalistów od energii alternatywnej. Silnik o mocy 410 KM, który wystartował ponad rok temu, jest najmocniejszym silnikiem na gaz ziemny dostępny w ofercie Scania. Nagroda jest częścią nagród National Transport Awards organizowanych przez czasopisma Transporte 3 i Viajeros (Grupo Editec) działające od 1988 r. Jury złożone z 32 członków oceniło 14 wniosków. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się na imprezie z udziałem ponad 500 osób z branży transportowej.

Sebastián Figueroa, dyrektor generalny Scania Ibérica powiedział: - Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania tej nagrody i szczególnie zadowoleni, że nasz pojazd znalazł się w kategorii ekologicznego pojazdu przemysłowego. Zrównoważony rozwój jest jednym z naszych priorytetów, a ten pojazd, napędzany gazem, jest jednym z najnowszych produktów. Scania gazowa zapewnia podobną wydajność do oleju napędowego, ale daje większą redukcję emisji CO2. Bez wątpienia nasza opcja gazowa jest realną, opłacalną i zrównoważoną alternatywą, dostępną dzisiaj na rynku transportowym.

Scania G 410 KM

Silnik 410 KM jest najmocniejszą jednostką napędową Scania zasilaną gazem ziemnym. Generuje on maksymalny moment obrotowy 2000 Nm i został zaprojektowany specjalnie pod kątem wydajnego transportu długodystansowego.

Scania zasilana gazem ziemnym doskonale nadaje się do użytkowania we wrażliwych środowiskach miejskich, ponieważ posiada znak ECO i oprócz ograniczonej emisji CO2 daje również niską emisję hałasu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL