Wysyp kart kierowcy i jazda na pen drive

Ciężarówka - wyłącznik tachografu

Początek roku okazał się bardzo pracowity dla inspektorów ITD.

W ciągu ostatnich dniach inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z OT Łowicz zatrzymali dwa pojazdy, których kierowcy posługiwali się kartą kierowcy, która nie była ich własnością. Kontroli zostały poddane ciężarówki polskich przewoźników poruszające się po autostradach A1 i A2. W obu przypadkach kierowcy wykonywali krajowy przewóz rzeczy. W przypadku firmy z okolic Żabiej Woli postępowania zostały wszczęte nie tylko za jazdę na cudzej karcie, ale również za brak aktualnych badań technicznych ciągnika samochodowego oraz naczepy. Inspektorzy w celu sprawdzenia prawidłowości wpisów w dowodzie rejestracyjny wykorzystali dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Obaj kontrolowani kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2000 zł. Natomiast wobec nieuczciwych przewoźników zostanie przeprowadzona kontrola w siedzibach firm transportowych.

Ciężarówka z wyłącznikiem tachografu

W dniu 17.01.2019 inspektorzy z OT Łowicz w miejscowości Humin na drodze powiatowej, zatrzymali do kontroli Scanię. Kierowca przewoził ładunek ziemniaków do przetwórni w Grodzisku Mazowieckim. Dziwne zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia inspektorów, że kierowca "coś chce ukryć". Po konsultacji inspektorzy zdecydowali się pojechać z kontrolowanym kierowcą i pojazdem do serwisu tachografów. Tam auto poddano szczegółowej kontroli.

Ingerencja w pracę urządzenia rejestrującego miała miejsce w impulsatorze, a kierowca uruchamiał je poprzez odpowiednie naciskanie pedałów hamulca i gazu. Drugi niezależny sygnał wyłączany był przy pomocy pendrive.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami właścicielowi firmy transportowej grozi kara do 12 tysięcy złotych. Kierowca został ukarany mandatem karnym na kwotę 2000 zł.

Przeczytaj też:
Pechowy zbieg okoliczności na parkingu dla ciężarówek

We wtorek po południu około 17:50 na stacji benzynowej w Dannstadt Ost w Niemczech doszło do kolizji z trzema ciężarówkami.

 

Co grozi kierowcy ciężarówki zatrzymanego za jazdę pod wpływem alkoholu

Kierowca jadący za ciężarówką poinformował policję o dziwnym zachowaniu kierowcy samochodu ciężarowego.

 

Złodziej kradnie ciężarówkę i po chwili ma zdjęcie z fotoradaru

Dzięki temu zdjęciu policja już wie jak wygląda sprawca kradzieży ciężarówki.

 

Kierowca ciężarówki, który wypadł z kabiny na autostradę był pod wpływem alkoholu

Kierowca ciężarówki dostał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych po tym, jak całkowicie pijany wypadł za samochodu i leżał na autostradzie.

 

Nocny wypadek polskiego kierowcy ciężarówki

Po poważnym wypadku na wschód od Lipska A14 musiała zostać całkowicie zamknięta.

 

Jakimi sposobami kierowcy starają się przyspieszyć trzeźwienie

Sylwester i karnawał to okres, w którym łatwo dać ponieść się zabawie i przesadzić z alkoholem.

 

Niemiecka ciężarówka utknęła na kładce dla pieszych

W poniedziałek wczesnym rankiem policja miejska w Zurychu musiała przeprowadzić operację usunięcia ciężarówki z zagrożonej zawaleniem kładki dla pieszych.

 

Strażnik terminalu portowego uratował kierowcę ciężarówki z płonącej kabiny

Odważna akcja ratunkowa w porcie w Rostocku.

 

Nie wszyscy kierowcy ciężarówek wrócą do domów

Większość kierowców ciężarówek spędza okres Świąt i Nowego Roku z najbliższymi. Ale nie wszyscy. Niestety, obraz ten powraca co roku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL