Ciężarówką 91 km/h w terenie zabudowanym

Policja ciężarówka

Potencjalny zabójca poruszał się z zakazem prowadzenia pojazdów.

 

Policjanci z Grudziądza poruszający się nieoznakowanym radiowozem zarejestrowali samochód ciężarowy, który pędził w obszarze zabudowanym 91 km/h. Mundurowi natychmiast zatrzymali samochód i wtedy okazało się, że jego kierowca nie ma prawa jazdy i ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 50–letni kierowca ciężarówki dalej już nie pojechał.

Kierowca ciężarówki bez prawa jazdy

W dniu 17.01.19 w Grudziądzu funkcjonariusze z drogówki zauważyli jadącą z nadmierną prędkością ciężarówkę z naczepą. TIR, jadąc lewym pasem ruchu wyprzedzał inne pojazdy. Policjanci zmierzyli prędkość jazdy samochodu. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto pędziło w obszarze zabudowanym z prędkością 91 km/h. Wprawdzie w miejscu dokonania przez funkcjonariuszy pomiaru prędkość jest podwyższona znakiem drogowym do 80 km/h, ale zezwolenie na szybszą jazdę nie dotyczy pojazdów ciężarowych.

Policjanci natychmiast zatrzymali ciężarówkę. Okazało się, że samochodem kierował mężczyzna, który nie miał prawa jazdy, a sąd zakazał mu prowadzić auta. 50–latek już wcześniej miał konflikt z prawem, gdyż dopuścił się kierowania pojazdem mechanicznym po alkoholu. Policjanci zabronili dalszej jazdy i zlecili usunięcie pojazdu z drogi.

Kierowca ciężarówki wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem, gdyż tam policjanci skierują dwie sprawy. Przekroczenie prędkości o 31 km/h w obszarze zabudowanym to wykroczenie. Kierowanie pomimo zakazu sądowego to już przestępstwo.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL