Polski kierowca ciężarówki z narkotykami w porcie Dover

Kierowca narkotyki

Jest już wyrok. Sześć lat pozbawienia wolności.

 

Lucjan B. został aresztowany przez brytyjskich funkcjonariuszy straży granicznej podczas wewnętrznych kontroli frachtowych w Dover w grudniu 2018 roku. Zatrzymali oni ciężarówkę zarejestrowaną w Polsce (z Rumii), kierowaną przez 45-latka. Skanowanie zestawu wzbudziło wątpliwości funkcjonariuszy i skierowali oni pojazd na szczegółową kontrolę. Kiedy oficerowie przeszukali ciężarówkę, znaleźli schowek na górnej koi w kabinie. Wewnątrz znajdowały się opakowania owinięte przezroczystym plastikiem, a po przetestowaniu zawartość opakowań dała pozytywne reakcje na kokainę i konopie indyjskie. Narkotyki miały łączną wartość szacunkową 250 000 £. Podczas przesłuchania przez oficerów Lucjan B. powiedział, że rozumie co się stało, że nielegalne wwiózł narkotyki.

Polski kierowca ciężarówki skazany na 6 lat więzienia

Paul Morgan, dyrektor straży granicznej UK, powiedział: - To była umyślna próba przeszmuglowania niebezpiecznych leków klasy A do Wielkiej Brytanii.

W służba cela używa szeregu technik wyszukiwania, w tym psów tropiących, detektorów dwutlenku węgla, monitorów i skanerów, a także wyszukiwania wizualnego - w celu znalezienia dobrze ukrytych pasażerów na gapę, nielegalnych narkotyków, broni palnej i tytoniu, których transport jest zabroniony.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL