Duża kontrola ciężarówek na A5

Kontrole policji

Kilku kierowców ciężarówek zatrzymanych za korzystanie z telefonów komórkowych.

 

Koncentrując się na telefonie komórkowym, podczas prowadzenia samochodu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie zauważony przez patrol policji.

Szokująca informacja dotarła z Frankfurtu. W ubiegły wtorek miejscowa policja przeprowadzała w tamtym rejonie akcję nakierowaną na sprawdzanie, w jakim stopniu kierowcy korzystają z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Nacisk położono na ciężarówki.

Wielu kierowców ciężarówek ze smartfonem za kierownicą

Na 20 sprawdzanych ciężarówek wykryto 18 wykroczeń. W 11 przypadkach kierowcy zostali złapani na rozmowie przez telefon. Dwóch kierowców nie miało zapiętych pasów, inni naruszyli czas jazdy i odpoczynku, część jechało zbyt szybko.

Celem kontroli było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo - ponieważ rozproszenie uwagi w podczas jazdy jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Chodzi o podniesienie świadomości tego niebezpieczeństwa. Na przykład: Jeśli przez sekundę patrzysz na telefon komórkowy jadąc z prędkością 50 km/h, wówczas przez około 14 metrów jedziesz nie widząc całkowicie drogi.

Policja we Frankfurcie ogłosiła, że ​​będzie nadal prowadzić kontrole w związku z telefonami komórkowymi za kierownicą i konsekwentnie ścigać naruszenia.

Przeczytaj też:
ZMPD - Tarcza nie wystarcza

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce uważa, że pakiet pomocowy rządu dla przedsiębiorców jest niewystarczający.

 

Strajk stacji benzynowych we Włoszech

Na dzisiaj i jutro zaplanowany jest strajk stacji benzynowych we Włoszech.

 

Czesi łagodzą przepisy dla kierowców ciężarówek

Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej zezwala na ogólne zwolnienie z zakazu jazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu w tym kraju.

 

Czas pracy kierowców ciężarówek. Jak wyglądają nowe regulacje w krajach UE

Ministerstwa transportu w całej Europie zaczynają obecnie łagodzić istniejące prawo dotyczące kierowców samochodów ciężarowych.

 

Koronawirus w transporcie. Środki zapobiegawcze, które każdy kierowca ciężarówki powinien stosować

Kierowcy ciężarówek i autobusów są szczególnie narażeni na kontakt z wirusem. Nikt nie zastanawia się w jakich warunkach pracują.

 

Wpływ koronawirusa na transport drogowy. Relacja kierowcy ciężarówki z Włoch

Znamy już oficjalne komunikaty, pora na relacje samych zainteresowanych. Oto list jednego z kierowców przebywających w okolicy Milano.

 

Strach przed koronawirusem powoduje, że kierowca ciężarówki porzuca swój samochód przed granicą z Włochami

Z powodu koronawirusa kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd przed włoską granicą w Brenner i odmówił kontynuacji jazdy. Firma transportowa szuka kierowcy na zmianę.

 

Błąd nawigacji i ciężarówka "siedzi" na zabytkowym moście

Polska ciężarówka, prowadzona przez Białorusina, została uwięziona na stuletnim moście, który przecina rzekę Volane.

 

Nowa inwestycja Citronexu w Gubinku

Firma kontynuuje współpracę franczyzową z koncernem BP.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL