14 gazowych ciężarówek IVECO Stralis LNG trafi do Sach Trans

Sachs Trans IVECO

IVECO Poland ogłosiło podpisanie umowy z firmą Sachs Trans International.

Śląski przewoźnik Sachs Trans International z siedzibą w Radlinie, podpisał umowę na dostawę 14 ciągników IVECO Stralis NP 460, zasilanych wyłącznie skroplonym gazem ziemnym (LNG). Na jednym tanowaniu samochody mogą przejechać do 1600 kilometrów.

Umowa została podpisana 15 stycznia 2019 roku w Radlinie w województwie śląskim, gdzie swoją siedzibę ma przewoźnik. Sachs Trans International to rodzinna firma z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku transportowym. Zaczynając od jednej ciężarówki, dziś swój tabor opiera o ponad 300 pojazdów oraz przeszło 20 rodzajów naczep, oferując szeroki zakres usług transportowych i obejmując swoim zasięgiem całą Europę.

IVECO Stralis NP 460 LNG dla Sachs Trans International mają zostać dostarczone w wersjach Low Tractor oraz Standard już wiosną 2019 r.

- Stralis NP 460 zasilany skroplonym gazem ziemnym, dzięki znakomitym parametrom ekologicznym, osiągom, wydajności i zasięgowi sprawdza się doskonale w transporcie długodystansowym i na najbardziej wymagających trasach. Firma Sachs Trans dołączyła do grona przewoźników, którzy zaufali technologii gazu ziemnego oferowanej przez markę IVECO, tym samym podejmując ważny krok w kierunku rozwoju zrównoważonej floty w swojej logistyce - powiedział Daniel Wolszczak, prezes IVECO Poland.


- W związku z trendami i wyzwaniami na rynku transportowym, od 2018 roku Sachs Trans jeszcze bardziej przywiązuje uwagę do zrównoważonego rozwoju. Oznacza to większy nacisk na ekologię, nowoczesność i bezpieczeństwo przy uwzględnianiu planów rozwoju spółki. Jednym z elementów tego procesu jest zakontraktowanie dostawy 14 ciągników marki IVECO, zasilanych skroplonym gazem ziemnym LNG - mówi Marek Sachs, prezes Zarządu Sachs Trans International.

IVECO Stralis NP 460

Ciągnik siodłowy zasilany jest wyłącznie skroplonym gazem ziemnym (LNG) i wyposażony w dwa zbiorniki kriogeniczne, rozwija moc 460 KM i oferuje zasięg do 1600 kilometrów. Dzięki zastosowanym technologiom i usługom IVECO zapewnia o 15-20% niższe zużycie paliwa w porównaniu do swojego odpowiednika zasilanego olejem napędowy. Dodatkowo przy cenie gazu ziemnego niższej nawet o 30% od ceny ON całkowita oszczędność na paliwie może sięgnąć 40% w porównaniu do analogicznych pojazdów napędzanych silnikami Diesla.

Samochody ciężarowe na gaz

IVECO Stralis NP dostępny zarówno ze zbiornikami gazu skroplonego (LNG) jak i sprężonego (CNG) oferuje najnowszy jednopaliwowy silnik gazowy Cursor 13, cechujący się najlepszą efektywnością paliwową. Nowoczesne technologie wspomagające kierowcę, takie jak: system sterowania układem napędowym w oparciu o topografię terenu HI-Cruise i system wspomagania techniki jazdy kierowcy (Driver Style Evaluation, DSE) dają komfort prowadzenia. Stralis NP 460 jest pierwszym samochodem ciężarowym zasilanym gazem ziemnym, który został wyposażony w 12 biegową zautomatyzowaną przekładnię HI-TRONIX.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL