Skradziona Scania zatrzymana w Przemyślu

Scania skradziona

Podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali w czwartek dwa skradzione pojazdy warte łącznie około 290 tys. złotych.

To ciężarówka skradziona w Polsce oraz wypożyczony w Hiszpanii Mercedes, którego usiłował wywieźć na Ukrainę 52-letni Hiszpan.

Pierwszy z pojazdów zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Medyce. W trakcie patrolu realizowanego w dniu 10 stycznia w Przemyślu, zwrócili uwagę na pozostawiony w nietypowym miejscu ciągnik siodłowy marki Scania.

W wyniku dokonanych sprawdzeń, funkcjonariusze szybko ustalili, że ciężarówka została kilka dni wcześniej skradziony na terenie woj. łódzkiego. W trakcie wykonywania czynności, do Straży Granicznej zgłosił się prawowity właściciel pojazdu, który dotarł na miejsce naprowadzany przez system GPS zainstalowany w ciężarówce.

Scania i Mercedes

Niespełna dwie godziny później na przejściu granicznym w Korczowej, strażnicy graniczni zatrzymali Mercedesa C220 z 2018 roku. Luksusowym pojazdem podróżował 52-letni obywatel Hiszpanii, który zgłosił się do odprawy na wyjazd z Polski.

Funkcjonariusze zaniepokojeni faktem, że cudzoziemiec nie posiada dowodu rejestracyjnego do Mercedesa zarejestrowanego na terytorium Hiszpanii, dokonali szczegółowej kontroli legalności pochodzenia pojazdu. W oparciu o współpracę międzynarodowa służb ustalono, że pojazd pochodzi z hiszpańskiej wypożyczalni która zgłosiła go jako utracony oraz że jest już poszukiwany w całej Europie oraz poza nią, m. in. przez Interpol. Obywatela Hiszpanii oraz Mercedesa o wartości ok. 200 tys. złotych przekazano Policji z Radymna.

To pierwsze skradzione pojazdy zatrzymane przez strażników granicznych z Podkarpacia w 2019 roku. W minionym roku zatrzymali oni łącznie 175 różnego rodzaju skradzionych pojazdów wartych łącznie ponad 7,4 mln złotych oraz części pochodzące ze skradzionych pojazdów wartych ok. 1,3 mln złotych.

fot. BOSG

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL