Po kontroli smutny wniosek. Większość nie może kontynuować jazdy

Kontrole ciężarówek

Kontrole policji na A 61 w pobliżu Dannstadt przynoszą szokujące wyniki.

Policja federalna we wtorek 8 stycznia prowadziła kontrole w ruchu drogowym na A61. Akcja była zaplanowana a kontrole nastawione na sprawdzanie stanu technicznego samochodów ciężarowych oraz dokumentację kierowców.

Policja zauważa niebezpieczne braki. Większość kierowców ciężarówek nie może kontynuować jazdy...

Kontrola ruchu drogowego nie kończy się zbyt dobrze dla większości kierowców. Osiem z dziesięciu samochodów ciężarowych ma usterki. Tylko dwie ciężarówki były sprawne.

Przy sprawdzaniu dokumentów kierowców okazuje się, że jeden z nich nie ma ważnego prawa jazdy. Dalej już nie pojedzie. Jego ciężarówka zostaje na parkingu. Kierowca z Niemiec, który jechał z Holandii miał źle zabezpieczony ładunek 22 ton stali. W razie nagłego hamowania mógł on przebić ścianę kabiny jego ciężarówki.

W czeskiej ciężarówce technik policji odkrywa niesprawny układ hamulcowy. Klocki hamulcowe szlifowały już tarczę hamulcową. Kierowca zapewne zdawał sobie z tego sprawę.

Wtorkowa kontrola trwająca zaledwie sześć godzin ujawniła jak niebezpiecznie jest na drogach z winy samych kierowców. Dodając do tego złe warunki atmosferyczne, można być pewnym że wypadki w takich sytuacjach są nieuniknione.

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL