Scania w rajdzie Dakar 2019

Dakar 2019 ciężarówki

Specjalnie przygotowana Scania, jako wóz serwisowy, przemierzy trudne drogi Dakaru w Peru.

Dziś rozpoczynają się dakarowe zmagania. Organizatorzy przesunęli start wyścigu, który zwykle rozpoczynał się 1 stycznia. Litewska drużyna Agrorodeo startuje w Rajdzie Dakar w 2019 roku na specjalnie przygotowanej Toyocie Hilux. Uterenowiona Scania będzie im towarzyszyć jako wóz serwisowy. Kierowca 31-letni Vaidotas Žala i pilot Saulius Jurgelėnas odpowiednio wcześniej opuścili swoje domy w Wilnie i udali się do francuskiego portu w Hawrze, gdzie europejskie zespoły ładowały swoje ciężarówki na podróż do Peru. Do francuskiego portu mieli okazję przejechać ciężarówką. Byli pod wrażeniem prowadzenia się większego gabarytowo pojazdu.

Scania w zespole Agrorodeo

- Chociaż codziennie jeżdżę samochodami wyścigowymi, uwielbiam też prowadzić ciężarówki. W tym roku zdecydowałem się poprowadzić Scanię do portu na załadunek - mówi Žala, który bierze udział w Dakarze po raz czwarty.

Ostatnie udziały Litwinów w dakarze, z powodów technicznych, nie przynosiły im sukcesów. Teraz litewska załoga ma nadzieję na ukończenie wyścigu.

- Powiedzenie sobie, że poprzedni wyścig był najcięższy w historii, a następny będzie już na pewno lepszy jest złudne. Dakar zawsze znajdzie sposoby, aby cię zaskoczyć - mówi Žala.

Rajd Dakar o długości 5000 km odbędzie się w Peru w dniach 6-17 stycznia 2019 r. W tegorocznym rajdzie udział bierze 11 Polaków.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL