Chiny likwidują ciężarówki z dieslem

Chiny - ciężarówki

Chiny - jeden z największych trucicieli świata zaczyna dbać o ekologię.

Chiny chcą, aby więcej towarów transportowano pociągami towarowymi. W północnych miastach, które są szczególnie dotknięte smogiem, ponad milion ciężarówek z silnikiem Diesla musi zostać zlikwidowanych.

Chiny z ekologicznymi ciężarówkami

W walce o czystsze powietrze rząd Chin chce znacznie ograniczyć ruch z ciężarówek z silnikami wysokoprężnymi. Według Ministerstwa Środowiska w Pekinie około miliona starszych ciężarówek z silnikiem Diesla dostanie zakaz jazdy. W północnych Chinach powietrze jest szczególnie złe zimą.

Olej napędowy w sektorze samochodowym jest niepopularny

Zasadniczo chiński rząd chce wprowadzić więcej towarów z transportu drogowego na kolejowy. O jedną trzecią ruchu pociągów towarowych ma wzrosnąć. Już w wielu chińskich miastach duże ciężarówki z silnikami wysokoprężnymi firm spedycyjnych i dostawców nie mogą już wjeżdżać do centrum.

Zamiast tego towary są zazwyczaj przewożone za pomocą elektrycznych skuterów i małych elektrycznych samochodów. Chroni to powietrze, a przy okazji emisja hałasu jest niższa.

Chiny maja mocno rozwiniętą technologię akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Można się więc spodziewać, że w najbliższym czasie również i ciężki transport drogowy zostanie wymieniony na ciężarówki elektryczne.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL