W jaki sposób Walmart zatrudnił 1400 kierowców

Kierowca-zawodowy

Amerykański przewoźnik zatrudnił około 1400 nowych kierowców ciężarówek co stanowi ponad 50% wzrostu od 2017 roku.

Z niedoborem kierowców ciężarówek borykają się chyba już wszystkie kraje świata. Brakuje rąk do pracy, gdyż zawód ten staje sie coraz bardziej uciążliwy. Pracodawcy chcąc pozyskać nowych lub zatrzymać dotychczasowych swoich pracowników muszą poszukiwać różnych dróg, aby praca kierowcy ciężarówki stawała się bardziej atrakcyjna.

Obecnie celem wielu firm transportowych są poszukiwania kierowców zawodowych wśród najmłodszych osób. Są już nawet naciski, aby obniżyć minimalny wiek dla kierowców ciężarówek poniżej 21 roku życia.

Kierowcy ciężarówek na facebooku 

Walmart nie zajmował stanowiska w tej sprawie, ale firma zmieniła taktykę, tak aby bardziej skupić się na rekrutacji w mediach społecznościowych, bo tam można szybciej dotrzeć do młodszych odbiorców. Nie obyło sie również bez zmiany warunków pracy dla kierowców. Wiadomo, że najbardziej dotkliwą niedogodnością były długie wyjazdy i rozłąka z rodziną. Dlatego firma skróciła cykl pracy kierowców z 73 do 31 dni. Kierowca zawodowy w pierwszym roku pracy, w Walmart, zarabia około 86 000 USD rocznie (co daje około 325 312 PLN).

Jak widać zmiany przyniosły pożądany efekt i firma transportowa nie ma kłopotów z pracownikami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL