Scania R LNG

Pierwsza gazowa Scania LNG dla podlaskiego przewoźnika

Trwa boom na gazowe ciężarówki. Kolejki są coraz dłuższe.

Niemcy zwolnili z opłat drogowych m.in. samochody ciężarowe zasilane gazem ziemnym. jest to duża zachęta dla przewoźników chcących obniżyć koszty transportu. Pomimo tego, że ciężarówki są droższe od tradycyjnych diesli - cieszą się one sporym zainteresowaniem przewoźników. Pierwsza Scania R410 zasilana skroplonym gazem ziemnym zostanie dostarczona do firmy Wojtex Transport Międzynarodowy, która swoją siedzibę ma na Podlasiu. Właściciel otrzyma pojazd na przełomie marca i kwietnia 2019 r. To pierwsza Scania we flocie tej firmy oraz pierwszy ciągnik Scania zasilany LNG na Podlasiu.

Scania R LNG

Pojazd będzie wykorzystywany do przewozu ładunków na trasie Polska – Hiszpania w zestawie z naczepą chłodnią. Scania R410 LNG zostanie wyposażona w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise z retarderem oraz we wszystkie systemy wspomagające prowadzenie pojazdu. Zgodnie z wymaganiami klienta ujętymi w kontrakcie, kabina kierowcy będzie przygotowana do transportu długodystansowego, w tym wyposażona m.in. w dwie lodówki oraz klimatyzację postojową.

– W krótkiej perspektywie skroplony gaz ziemny to najlepsza alternatywa dla oleju napędowego dla firm zajmujących się transportem długodystansowym, którym zależy na stosowaniu zrównoważonych rozwiązań transportowych. Wojtex Transport Międzynarodowy jest doskonałym przykładem przedsiębiorstwa, które inwestuje w rozwiązania przyszłości: efektywne pod względem ekonomicznym i środowiskowym oraz bezpieczne i komfortowe dla kierowcy – komentuje Jacek Dmuchowski, dyrektor Scania Białystok.

Wojtex Transport Międzynarodowy istnieje na rynku od 1996 r. Firma specjalizuje się w przewozach z Polski do Europy Zachodniej i z Europy Zachodniej do Rosji i Białorusi.

Eksploatacja samochodów ciężarowych na gaz ma sens w przypadku, gdy mamy zapewnione dostawy paliw gazowych. Wielu przewoźników decyduje się na montaż własnych zbiorników i tankowanie w swojej firmie. Dostawcą skroplonego gazu ziemnego dla firmy Wojtex Transport Międzynarodowy będzie firma Barter S.A.

Przeczytaj też:
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Scania uruchamia linię montażową baterii do elektrycznych ciężarówek W kwietniu Scania i Northvolt zaprezentowały wspólnie opracowane ogniwo akumulatorowe, zaprojektowane z myślą o ciężkim transporcie.
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Pierwsze w Polsce śmieciarki zasilane skroplonym gazem ziemnym LNG Zamówione przez PGK w Śremie trzy pojazdy do zbiórki odpadów, zabudowane na podwoziach IVECOS-WAY, to pierwsze w naszym kraju tego rodzaju pojazdy zasilane LNG. Flota tego wielkopolskiego przedsiębiorstwa komunalnego wzbogaciła się także o imponujący zestaw z ciągnikiem siodłowym IVECO S-WAY, również napędzany ekologicznym LNG.
Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022 Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.
IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.
W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.
Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.
Rusza produkcja VW Caddy z napędem CNG W zakładzie Volkswagen Poznań ruszyła produkcja kolejnej wersji modelu Caddy 5 - z napędem na gaz ziemny CNG.