Pierwsza gazowa Scania LNG dla podlaskiego przewoźnika

Scania R LNG

Trwa boom na gazowe ciężarówki. Kolejki są coraz dłuższe.

Niemcy zwolnili z opłat drogowych m.in. samochody ciężarowe zasilane gazem ziemnym. jest to duża zachęta dla przewoźników chcących obniżyć koszty transportu. Pomimo tego, że ciężarówki są droższe od tradycyjnych diesli - cieszą się one sporym zainteresowaniem przewoźników. Pierwsza Scania R410 zasilana skroplonym gazem ziemnym zostanie dostarczona do firmy Wojtex Transport Międzynarodowy, która swoją siedzibę ma na Podlasiu. Właściciel otrzyma pojazd na przełomie marca i kwietnia 2019 r. To pierwsza Scania we flocie tej firmy oraz pierwszy ciągnik Scania zasilany LNG na Podlasiu.

Scania R LNG

Pojazd będzie wykorzystywany do przewozu ładunków na trasie Polska – Hiszpania w zestawie z naczepą chłodnią. Scania R410 LNG zostanie wyposażona w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise z retarderem oraz we wszystkie systemy wspomagające prowadzenie pojazdu. Zgodnie z wymaganiami klienta ujętymi w kontrakcie, kabina kierowcy będzie przygotowana do transportu długodystansowego, w tym wyposażona m.in. w dwie lodówki oraz klimatyzację postojową.

– W krótkiej perspektywie skroplony gaz ziemny to najlepsza alternatywa dla oleju napędowego dla firm zajmujących się transportem długodystansowym, którym zależy na stosowaniu zrównoważonych rozwiązań transportowych. Wojtex Transport Międzynarodowy jest doskonałym przykładem przedsiębiorstwa, które inwestuje w rozwiązania przyszłości: efektywne pod względem ekonomicznym i środowiskowym oraz bezpieczne i komfortowe dla kierowcy – komentuje Jacek Dmuchowski, dyrektor Scania Białystok.

Wojtex Transport Międzynarodowy istnieje na rynku od 1996 r. Firma specjalizuje się w przewozach z Polski do Europy Zachodniej i z Europy Zachodniej do Rosji i Białorusi.

Eksploatacja samochodów ciężarowych na gaz ma sens w przypadku, gdy mamy zapewnione dostawy paliw gazowych. Wielu przewoźników decyduje się na montaż własnych zbiorników i tankowanie w swojej firmie. Dostawcą skroplonego gazu ziemnego dla firmy Wojtex Transport Międzynarodowy będzie firma Barter S.A.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL