Rajd Dakar 2019 - historyczne zmiany

Dakar2019

Wieloletnią tradycją Dakaru było jego rozpoczęcie w pierwszym dniu nowego roku. Tym razem będzie jednak inaczej.

W tym roku Rajd Dakar odbędzie się 16-17 stycznia. To jednak nie koniec zmian. W 2019 roku trasa rajdu będzie dość krótka bo tylko 5000 km i poprowadzi przez jeden kraj. Do zmagań uczestników wybrano Peru, gdzie ponad połowa trasy będzie przebiegać przez wydmy w okolicy miejscowości Ica. Wyścig rozpocznie się i zakończy w stolicy Limie. Dość późno ogłoszono też trasę rajdu, bo dopiero w maju ub. roku, co wprowadziło pewną dezorientację w szeregach zespołów startowych.

Rajd Dakar 2019 bez Argentyny

Od 40 lat przynajmniej jeden odcinek trasy odbywał się na terenie Argentyny. Samochody rajdowe nie przejadą też przez Chile i Boliwię. Trudna sytuacja polityczna w krajach Ameryki Południowej uniemożliwia bezpieczny przejazd zawodników. Lokalne media donoszą, że rząd argentyński interesuje się teraz Formułą 1 i prawdopodobnie wsparcie państwa pójdzie w tym kierunku.

Jednym z tegorocznych faworytów Rajdu Dakar w 2019 roku jest zespół Renault Trucks, które wystartuje z 3 ciężarówkami: Renault Sherpa i dwoma Renault Trucks K520. Przed MKR duże wyzwania i jeszcze wieksze oczekiwania fanów na wysokie miejsca na podium.

Sympatycy marki Renault Trucks mają okazję otrzymać od nas upominek w postaci kalendarza na 2019 rok. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Ciężarówki z jakim napędem, oprócz Diesla, ma w swojej aktualnej ofercie Renault Trucks. Prawidłowe odpowiedzi prosimy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . 10 pierwszych osób wygrywa kalendarze! 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL