Kierowca ciężarówki podał nie swoje dane podczas kontroli

kierowca zatrzymany

Kierowca ciężarówki został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

Kierujący oświadczył, że nie posiada żadnego dokumentu tożsamości. Jednak podał wszystkie potrzebne dane. Policjanci sprawdzili podane dane w bazie, jednak okazało się, że kierowca nie jest tym za kogo się podaje. Podczas kontroli mężczyzna posłużył się danymi swojego kolegi, ponieważ wsiadł za kierownicę auta pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów

Funkcjonariusze przewieźli kierowcę do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Tam została ustalona tożsamość mężczyzny. Podczas przesłuchania kierowca przyznał się, że podał nieprawdziwe dane, aby uniknąć kary za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Myślał, że Policja nie będzie w stanie ustalić jego prawdziwej tożsamości.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

32-latek został ukarany mandatem karnym za wprowadzenie policjantów w błąd. Niedługo usłyszy, także zarzut w związku z popełnionym przestępstwem. Kara za złamanie sądowego zakazu prowadzenie pojazdów to nawet 5 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje poniósł również, właściciel pojazdu, który udostępnił swój samochód osobie bez uprawnień.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL