Kamera zamiast lusterka wstecznego? W USA to możliwe!

kamera zamiast lusterka wstecznego

Federalne Stowarzyszenie Bezpieczeństwa Motorowego w USA (FMCSA) zatwierdziło wniosek, który pozwoli ciężarówkom zastąpić tradycyjne wsteczne lusterka systemem kamer.

26 grudnia FMCSA ogłosiła, że zatwierdziła wniosek Stoneridge Inc o zwolnienie regulacyjne. Stoneridge to firma specjalizująca się w produkcji elektroniki do pojazdów użytkowych. Pięcioletnie zwolnienie pozwoli każdemu sprzedanemu pojazdowi działać z systemem monitorowania (CMS) firmy Stoneridge, zamiast dwóch lusterek wstecznych wymaganych przez prawo federalne.

Równy lub wyższy poziom bezpieczeństwa

Używanie systemu MirrorEye zamiast lusterek prawdopodobnie zapewni równy lub wyższy poziom bezpieczeństwa od poziomu bezpieczeństwa zapewnianego przez lusterko wsteczne - twierdzi FMCSA. Opisuje również system kamer jako składający się z wielu cyfrowych aparatów fotograficznych zamontowanych na zewnątrz CMV i zamkniętych w pakiecie aerodynamicznym, który zapewnia zarówno ochronę dla kamer i miejsce montażu dla optymalnej widoczności.

Mniejsze zużycie paliwa samochodów ciężarowych

System kamer MirrorEye zapewni kierowcom szereg korzyści, w tym zwiększy pole widzenia i wyeliminuje martwe pole. Stoneridge twierdzi nawet, że ciężarówki wyposażone w systemy kamer będą miały mniejsze zużycie paliwa niż samochody ciężarowe z lusterkami wstecznymi, ponieważ ich układ jest bardziej aerodynamiczny.
Niektóre firmy transportowe, takie jak Schneider i JB Hunt, stosują system lustrzany MirrorEye jako dodatek do lusterek.

Pierwsze pytanie konkursowe - dotyczy właśnie MirrorEye. Kiedy w Europie odbyła sie premiera ciężarówki z tym systemem i jakiej marki była to ciężarówka? Przedstawiciel własnie tej marki ufundował dla Was 5 kalendarzy ściennych na 2019 rok. Prawidłowe odpowiedzi wysyłajcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kto pierwszy ten lepszy! 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL