Kierowca ciężarówki ukarany grzywną w wysokości 71 668 euro za wyrafinowaną manipulację tachografem

manipulacja tachografem

Podczas kontroli transportowej przeprowadzonej przez duńską policję został skontrolowany samochód ciężarowy zarejestrowany w Słowenii.

W czasie rutynowej kontroli policja odkryła, że tachograf ciężarówki zarejestrował tylko trasę od zjazdu z autostrady E-20 na parking, na którym się znajdował. Wysunęło to podejrzenia o manipulację tachografem. Kierowca opierał się również dokładniejszej inspekcji. Więc agenci sądzili, że może on przewozić nielegalne substancje w kabinie. Zdecydowali się wezwać patrol z psem.

Manipulacja tachografem

Gdy kierowca zobaczył psa, wyrzucił pewne elektryczne urządzenie z ciężarówki. Szczegółowa kontrola umożliwiła zlokalizowanie reszty urządzenia w ciężarówce, dzięki któremu możliwe było manipulowanie tachografem.

Kierowca dostał grzywnę oraz zakaz prowadzenie ciężarówki

System był tak wyrafinowany, że duńska policja użyje go do szkolenia swoich agentów. - Te nowe sposoby oszukiwania pokazują, że musimy rozwinąć własne umiejętności, abyśmy mogli poradzić sobie z przestępcami - powiedział komisarz Henrik Fobian z duńskiej policji. Kierowca ciężarówki został ukarany grzywną 565 000 koron duńskich (71 668,60 euro), a także dostał zakaz prowadzenia ciężarówki w Danii .

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL