Takiej ciężarówki jeszcze nie było

sportowa ciężarówka MAZ

Mińska Fabryka Samochodów prezentuje swoją pierwszą sportową ciężarówkę o pojemności 960 KM.

Po serii testów zespół MAZ-SPORTauto planuje wykorzystać ją do udziału w międzynarodowych rajdach samochodowych. Ciężarówka sportowa MAZ-6440RR wykorzystała to, co najlepsze z trzech samochodów: MAZ-5309RR, MAZ-5440 i MAZ-6440PA. Przede wszystkim ciężarówkę wyróżnia układ maski. Przesunięcie kokpitu do centralnej części umożliwiło poprawę rozkładu masy samochodu, zwolnienie przedniej osi i zmniejszenie obciążenia załogi. Dzięki temu pilot będzie miał uproszczone zadanie, a kierowca odczuje mniej wibracji, co pozwoli zaoszczędzić energię na ważnych odcinkach specjalnych.

Ogromny jeep czy samochód rajdowy?

Zewnętrznie, ciężarówka przypomina ogromnego jeepa i nie powtarza żadnego samochodu rajdowego na świecie. "Jeszcze nie robiliśmy czegoś takiego. Staraliśmy się stworzyć jedną z najpiękniejszych sportowych ciężarówek w historii. Jest nie tylko potężna i zwrotna, ale także wygląda imponująco. Zapewni jej to uwagę podczas dużych rajdów oraz umożliwi jeszcze lepszą promocję marki MAZ na świecie "- powiedział Sergey Vyazovich, szef zespołu MAZ-SPORTavto.

Zgodna z przepisami międzynarodowych wyścigów

Masa samochodu z zapasowymi kołami i załogą wynosi 9,6 t. Ciężarówka jest wyposażona w 6-turbodoładowany silnik Gyrtech G-13 o mocy 960 KM i moment obrotowy 4500 Nm. Maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczona do 140 km/h. Zbiornik paliwa jest zaprojektowany na 1000 litrów. MAZ-6440RR jest zgodny z przepisami technicznymi wszystkich międzynarodowych wyścigów.

Droga do Dakaru 2020

Wiosną rozpocznie się seria testów terenowych. Potem będzie testowany na rajdach, a jeśli się sprawdzi, zostanie wysłany do Dakaru 2020. ''Ciężarówka przede wszystkim została stworzona, by wygrywać. Ale użyjemy jej również do testowania innowacji technicznych w ekstremalnych warunkach - wyjaśnił szef zespołu sportowego. Teraz zespół "MAZ-SPORTavto" należy do faworytów międzynarodowych rajdów samochodowych. Wraz z pojawieniem się ciężarówki, nie tylko będziemy w stanie zwiększyć nasze szanse na sukces, ale także zademonstrujemy możliwości projektowe Mińskiej Fabryki Samochodów. W rajdzie Dakar, który odbędzie się w dniach od 6 do 17 stycznia w Peru wezmą udział trzy załogi zespołu MAZ-SPORTauto. Sportowe ciężarówki płyną teraz do wybrzeży Ameryki Południowej, a kierowcy będą mogli je odebrać na początku stycznia.

Przeczytaj też:
Ciężarówka, przekształcona w dzieło sztuki, pochłania taką samą ilość CO2 z powietrza, jak drzewo

Farba na naczepie pochłania tyle samo CO2 z powietrza co drzewo i zapobiega rozwojowi wszelkiego rodzaju wirusów i bakterii.

MAN Trucks rozbudowuje fabrykę ciężarówek w Niepołomicach

W ramach strategii New MAN w latach 2020-2022 rozbudowana zostanie fabryka pojazdów ciężarowych w Niepołomicach.

Podczas rozładunku...

Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.

Piwo ląduje na poboczu. Wypadek polskiej ciężarówki na autostradzie A10

W poważnym wypadku, w sobotnie popołudnie, na autostradzie A 10 brała udiał polska ciężarówka, która wypadła z pasa ruchu i przewróciła się na poboczu drogi.

KAMAZ-54901 - pierwsze wrażenia z jazdy

Z ogólnego punktu widzenia to Mercedes, jednak charakterystyka pracy silnika bardziej przypomina Scanię.

Kabina ciężarówki – mobilne centrum dowodzenia kierowcy. Jak się zmieniały?

Kabiny ciężarówek to dziś niemal zdalne biura, w których kierowcy ciężarówek spędzają zwykle więcej czasu niż we własnym mieszkaniu - bo nawet 294 dni w roku.

 

Zuchwała kradzież elementów ciężarówki w środku miasta

Co zobaczył kierowca, gdy wrócił do swojej ciężarówki po nocnym odpoczynku? Złodzieje ukradli maskę i reflektory z zaparkowanej ciężarówki.

 

Polski kierowca ciężarówki ginie w wypadku

Kierowca ciężarówki przeoczył koniec korka i z dużą prędkością uderzył w tył naczepy ciężarówki znajdującej się przed nim. Cysterna przewoziła ładunek niebezpieczny.

 

Dzięki fachowej akcji strażaków rozbita ciężarówka mogła ruszyć dalej w drogę

Polska ciężarówka z ukraińskim kierowcą rozbiła się w poniedziałek. Samochód utknął na zakręcie lasu w miejscowości Vrbno pod Pradědem.

 

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje