Nowy system określania ciężaru ciężarówki we Włoszech

nowy system kontroli masy pojazdow

Po upadku Ponte Morandi w Genui pojawiły się wieści o kontroli mostów we Włoszech.

Włoski operator infrastruktury drogowej Anas inicjuje projekt badawczy mający na celu określenie masy samochodów ciężarowych. Celem jest bezpośrednia reakcja na obciążenia za pomocą najnowocześniejszego systemu, w ten sposób kontrolując przepływ ruchu.
Projekt wpisuje się w plan "Smart Road" i jest finansowany przez włoskie Ministerstwo Edukacji. Eksperymentalnie jest on używany po raz pierwszy w biegu z Salerno do Reggio Calabria A2. Planuje się instalację systemu na skrzyżowaniach w pobliżu mostów i wiaduktów. W szczególności na odcinkach trasy uznawanych za wrażliwe ze względu na wysokość lub specjalne czynniki środowiskowe i warunki klimatyczne.

System powinien identyfikować przeciążone ciężarówki.

Trwają prace nad opracowaniem i wdrożeniem systemu, który wraz z istniejącymi systemami umożliwi prognozowanie ruchu. To właśnie powiedział włoskim mediom Ugo Dibennardo, szef Jednostki Koordynacyjnej Terytorialnej Anas. Chcą kontrolować ruch w zależności od bieżącego obciążenia. W szczególności, jeżeli efektywny ładunek nie jest zgodny ze strukturą trasy ruchu, nowy system powinien umożliwiać natychmiastowe przekierowanie na alternatywne trasy.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL