Autostrada A2 z trzema pasami ruchu

Autostrada A2

Na autostradzie A2 będą trzy pasy ruchu i zlikwidowane nieczynne bramki pod Warszawą


GDDKiA ogłosiła przetarg na likwidację nieczynnych bramek na drodze A2 w okolicy Pruszkowa. W drugiej połowie roku 2019 r. kierowcy nie będą już musieli zwalniać, by przejechać przez teren punktu poboru opłat (PPO) w Pruszkowie.

GDDKiA ogłosiła przetarg na likwidację wysp na PPO a tym samym na dostosowanie tego miejsca do pełnego przekroju autostradowego, czyli 2 jezdnie po 2 pasy ruchu (docelowo po 3 pasy ruchu).

Kierowcy pojadą szybciej

Drugą dobrą wiadomością jest to, że w związku z planowana budową Centralnego Portu Komunikacyjnego GDDKiA planuje poszerzenie autostrady A2 na odcinku pomiędzy węzłami Łódź Północ i Konotopa o dodatkowy pas ruchu. Przebudowany zostanie blisko 89-kilometrowy odcinek autostrady, a na poszerzenie wykorzystany zostanie szeroki pas dzielący jaki przewidziano pod ten cel podczas budowy drogi.

Realizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie również powodowała zwiększenie ruchu. Dlatego niezbędne jest przeanalizowanie możliwości poszerzenia autostrady a następnie wybudowanie dodatkowych pasów ruchu. To pozwoli na zwiększenie płynności a tym samym poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Po przebudowie kierowcy jadący od w. Łódź Północ w kierunku Warszawy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu, a od węzła Pruszków do Konotopy cztery pasy ruchu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL