W fabryce MAN Trucks w Niepołomicach wydano 120 tysięczną ciężarówkę

120 tys ciężarówka MAN Truck z Niepołomic

Fabryka samochodów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach przekazała firmie Stolarczyk Technologia Pożarnicza podwozie MAN TGS.

MAN TGS dla firmy Stolarczyk

120 tysięczna ciężarówka zjechała z taśmy produkcyjnej w dniu 3 grudnia br. Podwozie MAN TGS 33.460 6x6 BB jest przeznaczone pod zabudowę ciężkiego pojazdu ratowniczo - gaśniczego. Firma Stolarczyk Technologia Pożarnicza, dostarcza od ponad 25 lat swoje produkty dla jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb mundurowych na wielu kontynentach.

Producent zabudów ratowniczo-gaśniczych współpracuje z firmą MAN od 2001 roku. W tym czasie odebrał ponad 1500 podwozi z logo MAN. Prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez wyraził uznanie dla tej długofalowej, stabilnej współpracy między firmami. - Wybierając produkty marki MAN, które produkowane są w Niepołomicach, klienci wspierają rodzimą gospodarkę i pośrednio wpływają na zwiększenie zatrudnienia w Polsce. To bardzo ważne, staramy się podkreślać ten fakt szczególnie w negocjacjach z nowymi klientami - powiedział Prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez.

MAN Trucks z wieloma nagrodami

Dla fabryki w Niepołomicach to kolejne ważne wydarzenie podsumowujące wyjątkowy rok pracy. Zakład wyprodukował w 2018 roku ponad 20 000 pojazdów ciężarowych. Podwojenie produkcji w stosunku do roku ubiegłego wiąże się również ze zwiększeniem zatrudnienia do poziomu ok. 750 pracowników i uruchomieniu drugiej zmiany. W listopadzie br. spółka MAN Trucks otrzymała prestiżowy tytuł Fabryka roku, zajmując pierwsze miejsce w kategorii "Doskonała produkcja seryjna".
To jeden z najtrudniejszych konkursów, w którym mogą zmierzyć się przedsiębiorstwa produkcyjne w Niemczech. Po przyznaniu nagrody specjalnej dla zakładu w Monachium w roku 2016, MAN po raz kolejny odniósł zwycięstwo.
Jury, składające się z ekspertów czasopisma Produkcja oraz firmy doradczej AT Kearney, doceniło przede wszystkim efektywność procesów produkcyjnych, wywodzących się z kultury ciągłego ulepszania, jak i doskonale zaplanowaną linię montażową, która pomimo wysokiej wariantywności pojazdów oraz różnorodności zakresu prac nad nimi, działa niezwykle wydajnie. Uwagę zwróciło również optymalne zaopatrzenie linii produkcyjnej w komponenty, poprzez przechowywanie części na dokach, znajdujących się w bezpośrednim położeniu od zakładu.
Dyrektor zakładu, Heiko Kayser, nie ukrywa swojej radości z przyznania nagrody i podkreśla: - To zwycięstwo jest nagrodą za codzienną, wyjątkową pracę naszych pracowników. Pokazaliśmy, że potrafimy reagować elastycznie na nowe sytuacje i wyzwania, ale także - mimo rosnącego wolumenu - dostarczać produkt najwyższej jakości. To rozumiem poprzez sformułowanie "Doskonała produkcja seryjna". Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się 21 marca 2019r. podczas Kongresu w Ludwigsburgu.

Na początku grudnia 2018 zakład otrzymał również nagrodę Państwowej inspekcji Pracy w ogólnopolskim konkursie "Pracodawca-Organizator pracy bezpiecznej". Przyznając nagrodę kapituła konkursu oraz inspektorzy pracy wizytujący zakład, podkreślali w szczególności: Ograniczenie poziomu hałasu, profilaktykę prozdrowotną, ergonomiczne rozwiązania na stanowiskach pracy, nadzór i utrzymanie maszyn oraz urządzeń, jak również nowoczesne rozwiązania IT wspierające BHP.
W otwartej 11 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryce w Niepołomicach powstają pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS. Trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

W ciągu 10 lat działalności zakład przeszedł zaledwie kilka zmian organizacyjnych i jest nadal jedną z najnowocześniejszych w Europie montowni pojazdów ciężarowych.

MAN Trucks jest zdobywcą wielu nagród i certyfikatów takich jak Top Employers 2012/2013, OHSAS 18001 -2007, EMAS ISO9001:2008, ISO14001: 2004, EMAS, pierwsze miejsce w rankingu firm odpowiedzialnych społecznie w Małopolsce (mały ranking Dziennika Gazety Prawnej), trzecie miejsce w rankingu Filary Polskiej Gospodarki organizowanym przez Puls Biznesu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL