Pierwszy MAN e-truck dostarczony dla Porsche

MAN e-truck eTGM

MAN Truck & Bus dostarczył pierwszą elektryczną ciężarówkę do fabryki samochodów sportowych Porsche.

MAN e-truck będzie wykorzystany przez fabrykę jako ciężarówka realizująca bieżące dostawy na potrzeby fabryki. E-truck TGM ma jeździć w codziennym ruchu i dostarczać części do elektrycznego Porsche Taycan.

Pierwszy MAN e-truck kupiło Porsche 

Albrecht Reimold, wiceprezes ds. produkcji i logistyki Porsche AG powiedział: - Nie możemy iść w przyszłość bez elektryfikacji.

Z technicznego punktu widzenia kluczowe znaczenie, dla funkcjonowania pojazdów elektrycznych, mają akumulatory. - Volkswagen Group jest przygotowana na elektromobilność dlatego wchodzimy w ten temat w pełni przekonani o jego słuszności. Lepsze zarządzanie akumulatorami i lepsza prędkość ładowania z prądem ładowania do 400 kW / h może w dłuższej perspektywie znacznie zwiększyć zasięg - mówi kierownik ds. Rozwoju w MAN Truck & Bus, Manuel Marx.

Ciężarówka eTGM dostarczona do fabryki w Stuttgarcie potrafi przejechać na jednym ładowaniu 130 kilometrów. Aby podładować akumulator do 100 kilometrów wystarczy podłączenie wtyczki na 45 minut. Napęd MAN eTGM ma moc 245 kW.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL