EPO-Trans Logistic kupuje 20 gazowych ciężarówek IVECO Stralis LNG

IVECO LNG - EPO Trans Logistic

EPO-Trans Logistic podpisała umowę na dostawę 20 ciągników siodłowych IVECO Stralis NP 460 zasilanych skroplonym gazem ziemnym.

Umowa została podpisana 07 grudnia 2018 roku w Tychach, gdzie swoją siedzibę ma firma EPO-Trans Logistic. Nowe IVECO Stralis NP będą poruszać się po drogach Unii Europejskiej oraz Finlandii i Skandynawii.

IVECO Stralis na gaz transporcie międzynarodowym

W ramach umowy pakietowej z IVECO Poland, zostaną także wybudowane dwie stacje tankowania gazu LNG. Jedna w siedzibie firmy EPO-Trans Logistic w Tychach i kolejna w miejscowości Krzywa. Stacje tankowania zostaną użyczone odbiorcy przez spółkę Novatek Polska na okres 5 lat i będą dostępne dla innych użytkowników pojazdów LNG.

- Zasilenie floty naszej firmy w nowe jednostkami napędzane gazem ziemnym, wyposażone w podwójne zbiorniki LNG o łącznej pojemności 389 kg (1080 litrów), jest jednym z planowanych elementów rozwoju naszej firmy, również w aspekcie technologicznym. Uważamy, że pojazdy te doskonale sprawdzą się w naszych usługach liniowych, jednocześnie dostarczając nam realne oszczędności w zużyciu paliwa w porównaniu z silnikami diesla oraz obniżą całkowity koszt posiadania pojazdów - powiedział Piotr Ozimek, prezes Zarządu EPO-Trans Logistic.

- Stralis NP 460 jest jak dotąd najbardziej przyjaznym dla środowiska samochodem ciężarowym. Dzięki znakomitym parametrom ekologicznym, osiągom, wydajności i zasięgowi sprawdza się w transporcie długodystansowym na najbardziej wymagających trasach. Z satysfakcją przyjmujemy fakt, że firma EPO-Trans Logistic wykazała zaufanie do naszej marki oraz naszej technologii gazu ziemnego, wybierając firmę IVECO jako swojego partnera w rozwoju zrównoważonej floty dla swojej logistyki - mówi Daniel Wolszczak, prezes IVECO Poland.

IVECO Stralis NP 460, zasilany wyłącznie skroplonym gazem ziemnym (LNG) i wyposażony w dwa zbiorniki kriogeniczne, rozwija moc 460 KM i oferuje zasięg do 1600 kilometrów. Dzięki zastosowanym technologiom i usługom IVECO zapewnia o 15% niższe zużycie paliwa w porównaniu do swojego odpowiednika zasilanego olejem napędowy. Dodatkowo przy cenie gazu ziemnego niższej o 30% od ceny ON całkowita oszczędność na paliwie sięga nawet 40% w porównaniu do analogicznych pojazdów napędzanych silnikami Diesla.

Stacja tankowania skroplonym gazem ziemnym LNG

Dzięki współpracy nawiązanej przez IVECO Poland z firmą Novatek Polska, która zajmuje się budową stacji tankowania oraz dostawami gazu LNG , właściciele firm transportowych, tak jak w przypadku EPO-Trans Logistic, mają zapewniony stały dostęp do tego naturalnego paliwa. Stacja tankowania LNG, poszerzona opcjonalnie o moduł CNG, może zostać wybudowana w najbardziej dogodnym dla nich miejscu i mogą z niej korzystać także inni kierowcy.

Dariusz Bratoń, prezes Novatek Polska, powiedział: - Własne źródła gazu oraz fabryki skraplania należące do Novatek w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem na rynku autogazu oraz możliwościami w zakresie budowy stacji tankowania implikują nasze aktywne uczestnictwo w branży transportu opartego o LNG. Najnowsza strategia rozwoju spółki w segmencie skroplonego gazu ziemnego doskonale wpisuje się w transformację rynku w kierunku wykorzystania ekologicznych paliw i jestem przekonany, że podobnie jak w przypadku LPG, Novatek jako producent gazu będzie wyznaczał standardy w zakresie najwyższej jakości i ciągłości jego dostaw.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL