Kierowca ciężarówki stracił prawo jazdy za wyprzedzanie na trzeciego

Kierowca ciężarówki stracił prawo jazdy

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy ciężarówki, który spowodował realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

Sytuacja miała miejsce na drodze krajowej numer 78 w miejscowości Zdanowice. Przed południem policjanci jadący pojazdem nieoznakowanym zauważyli ciężarówkę Renault z naczepą, którego kierujący, nie zwracając uwagi na znaki drogowe rozpoczął manewr wyprzedzania. W tym miejscu obowiązywał zakaz wyprzedzania.

29-letni kierowca ciężarówki nie zważając na bardzo złe warunki atmosferyczne przyspieszał i trąbiąc na innych uczestników ruchu wymuszał ustępowanie mu miejsca. Tak zwane wyprzedzanie na "trzeciego" spowodowało że kierowcy jadący zarówno w tym samym kierunku, jak również nadjeżdżający z przeciwka „ratowali się” hamowaniem i ucieczką na pobocze drogi.

Kierowca ciężarówki trąbił chcąc, aby inni ustąpili mu miejsca

Radość kierującego z brawurowo zakończonego manewru nie trwała długo, gdyż chwilę później zobaczył w lusterku radiowóz. Nieodpowiedzialny kierowca tym razem usłyszał sygnał dźwiękowy skierowany tylko do niego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu, który teraz zajmie się zachowaniem mężczyzny.

Wynikiem nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy jest skierowanie sprawy 29-latka do sądu, który zajmie się wykroczeniami na drodze.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL