CPN powraca...

CPN rebranding

Modne obecnie powroty do przeszłości i przywoływanie wspomnień z dawnych czasów to jedna ze współczesnych strategii marketingowych. 

Styl vintage rodem z PRL postanowiła wykorzystać również branża paliwowa, wskrzeszając wizerunek dobrze znanego symbolu. Kto jeszcze pamięta pomarańczowe logo Centrali Produktów Naftowych?

CPN już w połowie grudnia

Nie jest to chyba zły pomysł, gdyż w Polsce motoryzacja z czasów PRL przeżywa prawdziwy powrót. Nie brakuje fanów małych i dużych Fiatów, czy Polonezów. Reaktywacje przechodzą Żuki, Nysy Syreny, czy bardzo rzadkie już Warszawy. Motocykle z tzw. demoludów osiągają już bardzo wysokie ceny. Czemu zatem takim zabytkowym pojazdem nie pojechać na CPN...

- Mimo, że jesteśmy nowoczesnym Koncernem, pamiętamy o historii naszej firmy. Jej ważnym rozdziałem jest CPN, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Logotyp CPN należy do klasyki polskiego wzornictwa i jest unikatowym dziełem sztuki. Jest on eksponowany m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wiemy też, że marka wciąż żyje w świadomości Polaków, którzy traktują ją z dużym sentymentem. Reaktywując markę chcemy naszym klientom dać okazję do tego, by mogli bezpośrednio obcować z dziedzictwem nierozerwalnie związanym z historią Polski i rodzimej motoryzacji - mówi Marcin Stefaniak, dyrektor Biura Promocji i Reklamy, PKN ORLEN.

Pierwszy CPN na Pradze

Prawobrzeżna Warszawa przyciąga coraz więcej ludzi z pomysłami. Praga ze swoim wyjątkowym klimatem jest doskonałym miejscem na podróże w przeszłość. Dlatego też niebawem stacja benzynowa przy ul. Markowskiej ma całkowicie zmienić swoje oblicze. Logo CPN pojawi się m.in. na dystrybutorach, pylonach z cenami oraz na budynku stacji. Już 16 grudnia br. CPN na Markowskiej obsłuży pierwszych klientów. Na razie nie wiadomo, czy CPN-em staną się również i inne stacje należące do Petrochemii Płockiej, ale jeśli pomysł się przyjmie - ciekawie było by mieć taki CPN w każdym większym mieście. Równie ciekawym pomysłem byłoby, aby właściciele pojazdów klasycznych mogli zatankować tam swoje samochody i motocykle po nieco niższych cenach.

Przeczytaj też:
Tarcza antykryzysowa w transporcie - jak z niej skorzystać? Szczegóły dotyczące wynagrodzenia pracowników

Polscy przewoźnicy jeżdżą mniej. GITD szacuje spadek liczby ciężarówek na drogach na około 20 proc.

 

 

Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne

W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.

 

Środowisko transportowców niezadowolone z działań Rządu. ZMPD z gotowym pakietem zmian

Przygotowany przez Rząd pakiet antykryzysowy mający wspomóc biznes w walce ze skutkami pandemii koronawirusa nie tylko nie zadowala przedsiębiorców z branży międzynarodowego transportu drogowego, lecz pokazuje totalny brak zrozumienia sytuacji przez rządzących.

 

Niemcy zezwalają na dłuższą jazdę ciężarówek

Wczoraj niemiecki minister transportu zdecydował, że do 17 kwietnia będzie wydłużony czas pracy kierowców.

 

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki, 1-3 kwietnia 2020

Zapraszamy do Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

 

Pakiet Mobilności - transport ciężki i busy

Jak już powszechnie wiadomo UE opracowuje nowe zasady funkcjonowania transportu drogowego.

 

Paweł Trębicki - Raben Transport - z odznaczeniem państwowym

Paweł Trębicki, dyrektor generalny oraz wiceprezes Raben Transport, został uhonorowany odznaką Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Producent opakowań wydaje miliony na logistykę. Sprawdź, czy możesz z tego skorzystać

Grupa CANPACK działa na rynku opakowań metalowych od blisko 30 lat.

 

Czy nowa ciężarówka MAN jeszcze w tym roku?

Nowy MAN z nowymi silnikami.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL