Kierowcy ciężarówek kontra użytkownicy BMW serii 1

Kierowcy zawodowi

Najbezpieczniejszymi kierowcami są zawodowi kierowcy, do najgorszych należą użytkownicy BMW serii 1.

Użytkownicy dróg w Wielkiej Brytanii twierdzą, że kierowcy ciężarówek są najbezpieczniejsi, z jakimi się spotykają - podczas gdy kierowcy BMW serii należą do najgorszych - należy uważać, gdy w zasięgu pola widzenia pojawi się własnie ten samochód. Nie wiadomo czego można się spodziewać po kierowcy najmniejszego bawarczyka.

Firma WMB Logistics z Gloucester zapytała 2267 kierowców co sądzą o bezpieczeństwie na drogach. 22 procent twierdzi, że kierowcy samochodów ciężarowych są najbezpieczniejsi, z którymi się spotykali, 21 procent otrzymała grupa kierowców - rodziców małych dzieci.

Kierowcy z dostarczający towar do sklepów zajęli trzecie miejsce na podium z 13 procentami głosów, a kierowcy autokarów znaleźli się na czwartej pozycji z liczbą 11 procent głosów.

Kierowcy ciężarówek jeżdżą najbezpieczniej

Po drugiej stronie, jeśli chodzi o bezpieczne zachowania na drodze, znaleźli się kierowcy samochodów osobowych takich marek jak: BMW serii 1 i Vauxhall (Opel) Corsa. na trzecim miejscu od końca znaleźli się kierowcy Forda C-Max.

Pytani o płeć respondenci wskazują, że w 80 procentach najbezpieczniejszymi kierowcami są mężczyźni. Bazując w tym przekonaniu, 49 procent pytanych twierdziło, że kierowcy w wieku od 25 do 35 lat jeżdżą najbardziej ryzykownie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL