DAF Trucks poszukiwał najstarszej ciężarówki, znalazł ją obok swojej fabryki w Eindhoven

Zabytkowy najstarszy DAF A1600

DAF odnalazł najstarszą 50-letnią ciężarówkę, jest to model A1600.

Dzięki prowadzonym na skalę międzynarodową poszukiwaniom firma DAF znalazła najstarszy wyprodukowany przez siebie pojazd ciężarowy wykorzystywany nadal w celach komercyjnych. Odpowiedzi napływały z całego świata, ale najstarszy pojazd ciężarowy odnalazł się niemal na zapleczu fabryki DAF w Eindhoven. Mówiąc dokładniej, w wiosce Bakel.

Najstarszy jeżdżący DAF to model A1600

Do DAF Trucks napłynęły liczne zgłoszenia pojazdów użytkowanych od końca lat 50. i początku lat 60. XX wieku, w tym wozu strażackiego z 1963 roku, nadal używanego do przewożenia turystów, a także bardzo starego pojazdu bez tablic rejestracyjnych, który wciąż służy do przewożenia plonów podczas żniw.
Nie spełniały one jednak przyjętych kryteriów: zwyciężyć mógł jedynie pojazd nie tylko eksploatowany w ramach transportu komercyjnego na drogach publicznych, ale również użytkowany regularnie.

- Nasza ciężarówka ma 50 lat, ale zostało jej jeszcze sporo czasu do przejścia na emeryturę. Korzystamy z niego jak z każdej innej ciężarówki - mówią Frits i Nicky Hoefnagels (ojciec i syn), którzy używają zabytkową ciężarówkę do przejazdów wesołego miasteczka.

DAF ogłosił poszukiwania najstarszego pojazdu ciężarowego na początku tego roku, w związku z obchodami 90-lecia firmy. Zaczęło się od opublikowania w portalach społecznościowych filmu z udziałem handlarza bydłem, jeżdżącego po Irlandii ciężarówką DAF od początku lat osiemdziesiątych.

Dumnym posiadaczem najstarszego pojazdu ciężarowego DAF jest prowadzona przez holenderską rodzinę firma Hoefnagels związana z wesołymi miasteczkami. Swojego DAF-a A1600 używają go do transportu urządzeń rozrywkowych na terytorium Holandii. Na zdjęciu przesłanym do firmy DAF uwieczniono aż cztery zabytkowe ciężarówki DAF - wszystkie w idealnym stanie!

Oprócz modeli: 2800 z 1975 roku i 1600 z 1971 roku Hoefnagels'owie mają także dwa egzemplarze DAF A1600: z 1968, a drugi z 1969 roku.

Zabytkowy DAF A1600 - zobacz film:

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL