Efekt domina z udziałem ciężarówek

Ciężarówka wpadła w poślizg

Kilka ciężarówek zderzyło się na autostradzie w poniedziałek rano.

Tego dnia na autostradzie A73 padał ulewny deszcz i była słaba widoczność. Na wysokości skrzyżowania Staffelstein kierowca próbował dostac się próbował wjechać się na autostradę w kierunku Norymbergi. Inny kierowca, będący uczestnikiem ruchu, chciał zrobić miejsce żeby "kolega" bezproblemowo mógł włączyć się do ruchu.

Ciężarówki wpadały w poślizg

Samochód energicznie skręcił na lewy pas, jednak kierowca nie opanował pojazdu i samochód wpadł w poślizg i uderzył w barierę energochłonną. Nieudany manewr omijania wywołał reakcję łańcuchową.

Kilka sekund później inna ciężarówka uderzyła w ciężarówkę, która wcześniej zwolniła. Potem była kolejna i kolejna... Samochody, ze względu na śliską nawierzchnię miały wydłużone drogi hamowania.

Kierowca pod wpływem alkoholu

Podczas badania wypadków okazało się, że kierowca pierwszej ciężarówki budowlanej znajdował się pod wpływem alkoholu. Według policji pierwszy test alkoholowy zaowocował wartością 0,7 promila. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to własnie pierwszemu kierowcy, który był nietrzeźwy, policja przypisze sprawstwo całego karambolu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL