Akcja policji przeciw morderstwom kierowców ciężarówek

Policja w roli kierowców ciężarówek

Niezwykłym pomysłem wykazali się policjanci w Indiach, gdzie mordowano kierowców i okradano ich ciężarówki.

W operacji wzięła specjalna grupa funkcjonariuszy, którzy udając kierowców zatrzyma;li się na noc na parkingu żeby sprowokować napastników.

Po morderstwie 44-letniego kierowcy na początku listopada policja rozpoczęła realizację swojego planu. Trzech policjantów wcieliło się w role kierowców ciężarówek, a pozostali obserwowali z ukrycia wytypowany teren.

Policjanci wystąpili w roli kierowców ciężarówek żeby złapać złodziei

Po kilku dniach obserwacji udało się złapać trzech złodziei. Kręcili się oni w okolicy parkingu i polowali na jedną z podstawionych ciężarówek. Udało się ująć napastników, którymi okazali się młodzi mężczyźni w wieku 28, 21 i 24 lat.

Jak podała policja, w pierwszym tygodniu listopada znacznie nasiliły się rabunki. Złodzieje dostawali się do kabin ciężarówek zabierali kierowcom pieniądze i grozili, że jak powiadomią policję to stracą życie. Napastnicy wybierali ciężarówki z obcych państw. Dlatego na razie nie można oszacować rzeczywistej ilości napadów i rozmiaru szkód. Niestety niektóre napaści kończyły się tragicznie, gdyż kierowcy stawiali napastnikom opór. Poszkodowani kierowcy zidentyfikowali napastników.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL