Michael Kobriger szefem produkcji MAN Truck & Bus

Michael Kobriger - MAN Truck & Bus

Michael Kobriger (lat 47) obejmie stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za całą produkcję w zakładach MAN Truck & Bus AG.

Pracę na nowym stanowisku Michael Kobriger rozpoczyna 1 grudnia 2018 roku.

Andreas Renschler, dyrektor generalny TRATON AG komentuje zmiany:

- Ulrich Dilling, który dotchczas piastował stanowisko szefa produkcji samochodów ciężarowych i autobusów MAN, wykazał się dużym zaangażowaniem i odegrał aktywną rolę w kształtowaniu sieci produkcyj MAN Truck & Bus, przyczyniając się w ten sposób do sukcesu marki MAN i Grupy TRATON. Chcielibyśmy mu za to podziękować i życzyć mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze i życiu osobistym -

Joachim Drees, dyrektor generalny MAN Truck & Bus AG, dodał:

- Nasze ciężarówki należą do najbardziej niezawodnych w branży transportowej - Ulrich Dilling i jego zespół produkcyjny odegrali w tym dużą rolę. Jego następca, Michael Kobriger, również jest ekspertem w dziedzinie produkcji samochodów i wykazuje cechy dobrego zarządcy. Odegrał kluczową rolę, jako twórca pozytywnych zmian przy produkcji autobusów. Teraz liczę na dobrą współpracę w zarządzie MAN Truck & Bus.

Michael Kobriger poprzednio pełnił funkcję prezesa MAN Truck & Bus odpowiedzialnego za pion autobusów, był odpowiedzialny za cały proces produkcji. Wcześniej zajmował różne stanowiska kierownicze w produkcji w MAN Truck & Bus. Karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku, jako stażysta w dziale montażu samochodów ciężarowych.

Nowa ciężarówka MAN Truck 2019

Przed Michael'em Kobriger'em duże wyzwania. Musi on, w 2019 roku, wprowadzić spółkę MAN Truck & Bus w erę elektromobilności oraz rozpocząć produkcję nowego ciągnika siodłowego MAN.  

Przeczytaj też:
Samochody ciężarowe na finiszu 2022 roku

Powoli zbliżamy się do końca roku i będzie można ostatecznie podsumować kolejny niełatwy, dla producentów samochodów ciężarowych, rok. Zanim to jednak nastąpi analizujemy przedostatni miesiąc 2022 roku.

Ciężarowe w górę

W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.

MAN na targach IAA 2022 w Hanowerze

Dekarbonizacja transportu towarowego, cyfryzacja logistyki i pogłębiający się niedobór kierowców ciężarówek to podstawowe wyzwania dla firm transportowych. To również wyzwania dla producentów ciężarówek.

MAN TGS śmieciarka z systemem OptiView W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania

Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.

Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Volkswagen Meteor ze sprzedażą pięciu tysięcy sztuk w niecałe dwa lata

W 2020 roku Volkswagen Caminhões e Ônibus ogłosił wprowadzenie na brazylijski rynek nowego modelu ciężarówki o nazwie Meteor.

Autonomiczna ciężarówka sama odnajduje drogę w terminalu

Wykorzystując pierwszą publiczną jazdę autonomicznej ciężarówki na torze testowym MAN w Monachium, partnerzy projektu poinformowali o swoich dotychczasowych osiągnięciach i zapowiedzieli wzmożone testy praktyczne oraz jazdy próbne, które odbędą się na terenie terminala kontenerowego w Ulm.

Wyszukiwarka

Informacje